OBÓZ JĘZYKOWO – KRAJOZNAWCZY

HOLANDIA, BELGIA, FRANCJA (NORMANDIA i BRETANIA)

20.07– 02.08 2018 (13/14 dni)

Holandia
Holandia

NASZ OŚRODEK

Holandia

Program:

20.07

Wyjazd z Łodzi ok. godz. 6:00. Przejazd do Holandii do nadmorskiego ośrodka Roompot Cape Helius Holiday Park *** , położonego w pięknym miejscu blisko plaży nad zatoką Haringvliet oraz niedaleko zabytkowego centrum miejscowości Hellevoetsluis. Okoliczne plaże zostały wyróżnione Błękitną Flagą. Przyjazd do ośrodka późnym wieczorem i zakwaterowanie w komfortowych, przestronnych (powierzchnia 232 m kw.) 7 – pokojowych willach z czterema łazienkami i saunami. W każdej willi są 2 piętra. Na górze znajdują się 2 - i 3- osobowe sypialnie, a na dole wielki salon z jadalnią i nowocześnie wyposażoną kuchnią (zmywarka, lodówka, zamrażarka, kuchenka mikrofalowa, ekspres do kawy itp.). Oprócz tego w naszych willach mamy do dyspozycji pralki i suszarki. Taras i balkony wyposażone są w meble ogrodowe. Wi-fi bezpłatne.

Na terenie ośrodka znajdują się: mini market, snack bar, wypożyczalnia rowerów i plac zabaw.

21.07

Odpoczynek w ośrodku, spacery po okolicy i plażowanie. Zajęcia z języka angielskiego.

22.07

Wycieczka do miejscowości Gouda, która dała nazwę popularnemu gatunkowi sera. Wiosną i latem raz w tygodniu organizowane są tu tradycyjne „targi serowe”, ale wart obejrzenia jest też imponujący ratusz, urokliwe kanały i być może najpiękniejsze w Holandii witraże.

Przejazd do Utrechtu, jednego z najstarszych, najpiękniejszych i najważniejszych w historii Holandii miast, położonego nad Kanałem Amsterdam – Ren. Będziemy go mogli podziwiać z lotu ptaka, gdy wejdziemy na najwyższą w Holandii dzwonnicę o wysokości 112 metrów, która jest częścią najsłynniejszego zabytku Utrechtu - gotyckiej katedry Św. Marcina z XIII w.

23.07

Półdniowa wycieczka do Aqua Park w Kamperland. Zajęcia z języka angielskiego.

24.07

Wycieczka do skansenu wiatraków Kinderdijk, który jest wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Spacer pośród 19 imponujących, zabytkowych wiatraków i zwiedzanie wnętrza jednego z nich.

Przejazd do nadmorskiej dzielnicy Hagi, Scheveningen i zwiedzanie znajdującej się tam ”Holandii w miniaturze”, Madurodam. Na 18.000 metrach kwadratowych parku zobaczymy najbardziej typowe dla Holandii obiekty: zabytkowe kamienice, kościoły, mosty, lotnisko, stadion, farmy tulipanów i wiele innych ciekawych i rozpoznawalnych miejsc. Wszystko to pomniejszone 25 razy, co pozwoli nam przez chwilę poczuć się jak Guliwer.

25.07

Wycieczka do Amsterdamu - spacer do dzielnicy muzealnej i zwiedzanie muzeum Van Gogha (największa na świecie kolekcja dzieł mistrza), kwiatowy targ na wodzie Bloemenmarkt, dom Rembrandta, główny plac Dam z Pałacem Królewskim i kościołem Westerkerk. Po południu rejs po kanałach amsterdamskich. Wieczorem powrót do ośrodka.

26.07

Relaks w ośrodku, spacer do pobliskiego portowego miasteczka Hellevoetsluis. Zajęcia z języka angielskiego.

27.07

Wyjazd z ośrodka do Belgii. Zwiedzanie przepięknej średniowiecznej Brugii. Krótki spacer po urokliwej starówce (rynek Grote Markt, Notre Dame z rzeźbą Michała Anioła - Madonna z Dzieciątkiem, bazylika Świętej Krwi). Przejazd do Normandii. Wizyta w Dunkierce, mieście, które zapisało się w historii jedną z najbardziej spektakularnych akcji militarnych - w 1940 roku w ciągu kilku dni ewakuowano z plaż Dunkierki do Anglii ponad trzysta tysięcy brytyjskich i francuskich żołnierzy. Krótki spacer po tej najbardziej na północ Francji wysuniętej nadmorskiej miejscowości. Przejazd do historycznej stolicy Normandii – Rouen. Nocleg.

28.07

Zwiedzanie Rouen. Spacer po starym mieście: zabytkowe kamieniczki, XVI-wieczna brama zegarowa, siedziba parlamentu Normandii, gotycka katedra Notre Dame de Rouen, którą na swoich obrazach uwiecznił Claude Monet oraz kościół Joanny D`Arc, stojący w miejscu, gdzie świętą spalono na stosie. Dalszy przejazd przez Normandię. Po drodze postój na Alabastrowym Wybrzeżu nad kanałem La Manche i podziwianie pasma kredowych klifów w słynnym Etretat. Główną atrakcją otoczonego przez wysokie klify miasteczka są wyrzeźbione przez morze, gigantyczne formy skalne, przybierające niezwykłe kształty iglic i łuków. Najbardziej znane to Portes (drzwi) i Aiquille (igła). Wieczorem przejazd do Beauvoir, w pobliżu granicy Bretanii i Normandii. Zakwaterowanie na 3 noce w apartamentowej rezydencji FleurduMont, malowniczo położonej wśród zieleni. Możemy tu korzystać m.inn. z basenu.

29.07

Całodzienna wycieczka do Bretanii. Przejazd Szmaragdowym Wybrzeżem, najpiękniejszą trasą widokową Bretanii, na Cap Frehel – jeden z najbardziej malowniczych przylądków bretońskich, gdzie skały mieniące się barwami czerwonymi, czarnymi i szarymi wznoszą się na wysokość ok. 70 m. Piesza wycieczka wzdłuż klifu do imponującego fortu La Latte. Ten uroczy mały zamek obronny został zbudowany w XIV wieku na skalistym cyplu. Jego ruiny służyły jako tło do wielu filmów. Następnie odwiedzimy magiczne Saint-Malo, urokliwe miasteczka, które zachwyca zabytkową starówką, otoczoną murami i długimi złocistymi plażami. Powrót do Beauvoir na nocleg.

30.07

Rano wycieczka na połączoną ze stałym lądem wąską groblą wyspę Mont Saint-Michel, która jest symbolem Normandii i jedną z największych atrakcji Francji. Zwiedzanie niezwykłego opactwa, które od XIII wieku opiera się przypływom oceanu, a budynki miasteczka i klasztoru nazywa się cudem, ze względu na niesamowitą architekturę i średniowieczną atmosferę.

Wczesnym popołudniem przejazd do Dinan, jednego z najbardziej urokliwych średniowiecznych miasteczek bretońskich, położonego nad rzeką Rance. Wokół Dinan ciągną się potężne mury obronne z licznymi basztami, bastejami i bramami. Na specyficzny klimat miasteczka składają się wybudowane z charakterystycznego szarego granitu kamienice oraz bogato zdobione domy szachulcowe, a także malownicze brukowane uliczki i dawny port ze starym mostem. Zobaczymy tu Bazylikę Zbawiciela (Basilique Saint-Sauveur), XV wieczną Wieżę Zegarową (Tour de l'Horloge), pozostałości średniowiecznego zamku (Château de Dinan), stanowiąca część obwarowań miejskich. Dinan to fantastyczne miejsce na spacery z przyjaciółmi i rozkoszowanie się jego atmosferą. Czas się tu zatrzymał.

31.07

Wyjazd powrotny w stronę Brukseli i zwiedzanie miasta autokarem: zobaczymy Atomium, Pałac Królewski, dzielnicę Unii Europejskiej i Pałac Sprawiedliwości. Następnie spacer po starówce brukselskiej - Grand Place z pięknym Hotel de Ville (ratuszem miejskim) oraz symbol miasta - fontannę Maneken Pis. Po wieczornym spacerze po starym mieście nocleg w hotelu.

01.08

Po śniadaniu wyjazd do Polski

02.08

Przyjazd do Łodzi w nocy (ok. godz. 1:00)

Zakwaterowanie: 12 noclegów: 7 w ośrodku Cape Helius Holiday Park w pokojach 2- i 3-osobowych, w 7-pokojowych willach z kuchnią i łazienkami, 3 noclegi w Fleur du Mont w apartamentach 4 – 5-osobowych z kuchnią i łazienką i 2 noclegi w hotelach klasy turystycznej.

Wyżywienie: W trakcie pobytu w ośrodku w Holandii 3 posiłki dziennie, które będziemy przygotowywać wspólnie z opiekunami, głównie z produktów zakupionych przez Wonderland Tours w Polsce, wg. jednolitego jadłospisu. W czasie pobytu w Beauvoir śniadania i kolacje przygotowujemy w apartamentach, a obiady jemy w niedrogich restauracjach w zwiedzanych miejscowościach. W Rouen i Brukseli śniadanie w hotelu. Obiady na trasie. Wieczorem tradycyjne „dożywianie”.

Przejazd: komfortowym autokarem wyposażonym w WC, video, barek i klimatyzację.

Wyjazd: 20.07.2018 o godz. 6:00 z dworca autobusowego Łódź Kaliska

Ubezpieczenie: NNW 20.000 PLN + KL 15.000 EUR

Cena: 2940 PLN

Cena obejmuje: przejazd, noclegi, wszystkie wycieczki, wyżywienie jak w opisie, zajęcia językowe (stacjonarne w ośrodku i sytuacyjne w czasie zwiedzania i w czasie wolnym), opiekę pilota-przewodnika i wychowawców-lektorów, ubezpieczenie KL 20.000 EUR i NNW 15.000 PLN, opłatę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

Koszty dodatkowe: wstępy do atrakcji wymienionych w programie i rejs po kanałach w Amsterdamie , dodatkowe posiłki w czasie zwiedzania oraz opłaty klimatyczne - razem 140 EUR, obiad w czasie powrotnego przejazdu przez Polskę - ok. 25 zł. Zalecane kieszonkowe min. 70 EUR.

Zapisy potwierdzone zaliczką w wysokości 500 PLN na nasze konto w PKO BP 51 1020 3352 0000 1802 0012 6136