REJS JACHTEM PO CHORWACKIM ADRIATYKU

08.08 – 15.08.2020

(07.08 – 16.08.2020 z dojazdem autokarem)

TROGIR – PRIMOSTEN – SIBENIK – HVAR - JELSA - BOL (ZLATNI RAT) – OMIŚ / SPLIT – TROGIR

WCZASY ŻEGLARSKIE

Zapraszamy na niezwykłą przygodę w przepięknej Chorwacji, widzianej od strony morza! Mimo, że wielu z Was pewnie nie zna się na żeglarstwie, będziecie mogli poczuć się jak odkrywcy uroczych chorwackich wysepek i maleńkich zatoczek z turkusową wodą. Popłyniemy pięknym jachtem motorowym MY MYSTIC z chorwacką załogą i kucharzem. Jacht będzie tylko do naszej dyspozycji. Będziemy się opalać na słonecznym, 300-metrowym pokładzie z leżakami i stoliczkami oraz integrować w klimatyzowanym salonie na górnym pokładzie. Kąpiele w ciepłym Adriatyku ułatwi platforma kąpielowa z prysznicem na rufie statku. W czasie rejsu naszym jedynym zadaniem będzie zwiedzanie urokliwych miasteczek na wyspach, kąpiele w zatoczkach, opalanie i ogólny relaks, gdyż resztą zajmie się załoga.

PROGRAM

Sobota

Zaokrętowanie na statku w Trogirze i o 14:00 wyjście w morze. Dopłyniemy miasteczka Omiš, jednego z najpiękniej położonych w Chorwacji. Dawne pirackie gniazdo wyróżnia się malowniczym portem w ujściu rzeki Cetina, tworzącej kanion u podnóża skalnego masywu Mosor. Po drodze pierwsza kąpiel w ciepłych wodach Adriatyku.

Niedziela

Przed południem dla chętnych możliwość spływu rzeką Cetina lub przejażdżki łodzią. Żegluga w stronę wyspy Hvar jednej z najpiękniejszych wysp na świecie, pełnej słońca, zapachu lawendy, pięknych widoków, winnic, plantacji fig i oliwek, bogatej historii i niezwykłych plaż. Sercem tej wyspy jest miasto Hvar, będące synonimem klasy, mody i elegancji. To tutaj zawijają najwspanialsze jachty i powstają rezydencje znanych i bogatych.

Poniedziałek

Żeglujemy w stronę Lastovo, “zielonej wyspy”, znajdującej się na południowych krańcach chorwackiego wybrzeża i stanowiącej częśc archipelagu Lastovo, składającego się z ponad 40 wysp i wysepek. Ta tajemnicza i w większości jeszcze dzika wyspa, dzięki naturalnej i bogatej przyrodzie oraz ze względu na swoją ekologiczną wartość, w 2006 roku została ogłoszona parkiem przyrody (Park prirode ˝Lastovsko otočje).

Wtorek

Kierujemy się w stronę Dubrownika, nie darmo zwanego „Perłą Adriatyku”. Należał on w czasach średniowiecza do najważniejszych kulturalnych i gospodarczych ośrodków nad Morzem Śródziemnym. Dzisiaj Stare Miasto prezentuje się zwiedzającym jako niepowtarzalny skansen z niezliczoną ilością zabytków.

Około 16:00 dotrzemy do portu w Dubrowniku (odległość od Starego Miasta ok. pół godziny pieszo lub 10 min. autobusem miejskim, odjeżdżającym z przystanku niedaleko portu, cena biletu ok. 12 Kun).

Resztę dnia mamy do własnej dyspozycji, żeby rozkoszować się Starym Miastem. Będzie też czas na zakupy na znanym „Stradunie” i spacer po murach miasta.

Alternatywnie godne polecenia jest przepłynięcie łodzią motorową wzdłuż murów miejskich (niesamowite przeżycie dla każdego) do Cavtat, przytulnego miasteczka, położonego prawie na samym południowym cyplu chorwackiego wybrzeża adriatyckiego. Ta wycieczka kosztuje ok. 100 Kun od osoby. Nocleg w Dubrowniku.

Środa

Po śniadaniu zwiedzamy Dubrownik z lokalnym przewodnikiem. Po obiedzie płyniemy do małego portu Pomena, leżącego na zachodnim wybrzeżu wyspy Mljet. To najpiękniejsza i najbardziej zielona wyspa na Adriatyku, z niemal nietkniętą przez cywilizację przyrodą. Jej skarbem są dwa słone jeziora i niekończące się lasy.

Czwartek

Zwiedzamy Park Narodowy Mljet. Następnie popłyniemy w stronę Makarskiej Riwiery i wieczór spędzimy w urokliwym kurorcie Makarska, położonym u podnóża malowniczego pasma górskiego Biokovo.

Piątek

W drodze do Trogiru odwiedzimy Split, dalmatyńską metropolię i jedno z najbardziej znanych i największych miast w Chorwacji. Główną atrakcją położonego nad Adriatykiem Splitu są historyczne pozostałości, a właściwie ruiny Pałacu Dioklecjana, wzniesionego w latach 295- 305. Dziś uliczki Starego Miasta biegną tam, gdzie w przeszłości prowadziły mury olbrzymiego pałacu.

Pożegnanie z dalmatyńskimi wyspami i podróż w stronę punktu wyjścia – Trogiru, zwanego „Miastem-Muzeum”. Stare Miasto wraz z twierdzą warowną, nadmorskim bulwarem i pięknym kościołem, położone jest na wyspie, oddzielonej z każdej strony morzem i połączonej z lądem kamiennym mostem. Niezwykłość tutejszej starówki doceniło UNESCO, wpisując ją na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturalnego i Przyrodniczego. Niesamowitym przeżyciem są wieczorne spacery po krętych uliczkach, podziwianie potężnych murów, baszt obronnych, kościołów i starych dziedzińców.

Sobota

Po śniadaniu wyokrętowanie i wyjazd w stronę Polski.

UWAGA: Kolejność zwiedzania i trasa mogą zostać nieznacznie zmodyfikowane po ustaleniu z kapitanem.

Zakwaterowanie: 7 noclegów na 19-kabinowym, 42-metrowym jachcie motorowym MY Mystic w kajutach 2- i 3-osobowych z łazienkami i indywidualną klimatyzacją. W kajutach 2-osobowych łóżko małżeńskie lub 2 pojedyncze. W kajutach 3- osobowych łóżko małżeńskie i łóżko pojedyncze. 8 kabin znajduje się na pokładzie dolnym, a 11 na pokładzie głównym.

Wyżywienie: 3 posiłki dziennie: śniadanie, obiad i gorąca kolacja. Napoje do obiadu i kolacji dodatkowo płatne. Pierwszy posiłek kolacja na jachcie, ostatni - śniadanie przed wyokrętowaniem.

Przejazd: własny lub autokarem z Łodzi. Cena przejazdu (2 miejsca na osobę) 790 PLN lub ok. 500 PLN (1 miejsce na osobę).

Cena: od osoby 1.035 EUR + 60 EUR dodatkowa opłata paliwowa za trasę z Dubrownikiem

- dopłata do kabiny na pokładzie głównym – 60 EUR od osoby

- trzecia osoba dorosła w kabinie 3-osobowej - 20% zniżki

- dziecko w kabinie 3-osobowej - 50% zniżki

UWAGA: O pierwszeństwie w wyborze kabin decyduje kolejność zgłoszeń!

Kalkulacja sporządzona przy pełnym obłożeniu jachtu, czyli przy 38 osobach.

Cena obejmuje: żeglowanie, noclegi na jachcie w kabinach 2 i 3-osobowych z łazienkami i klimatyzacją, zwiedzanie z polskim pilotem, 3 posiłki dziennie, ubezpieczenie KL i NNW.

Koszty dodatkowe: napoje do obiadu i kolacji, opłata klimatyczno-portowa - 28 EUR od osoby (płatna u kapitana), napiwek dla załogi ok.30 EUR, bilety wstępu do Parku Mljet, Lastovo, przewodnik lokalny w Dubrowniku, motorówka do Cavtat - łącznie ok. 50 EUR od osoby. Cenę za spływ i wycieczkę łodzią po rzece Cetina podamy później.

Zdjęcia

Chorwacja 1 Chorwacja 2 Chorwacja 3