REJS JACHTEM PO CHORWACKIM ADRIATYKU

11.08 – 18.08.2018

(10 – 19.08.2018 z dojazdem autokarem)

TROGIR – PRIMOSTEN – SIBENIK – HVAR - JELSA - BOL (ZLATNI RAT) – OMIŚ / SPLIT – TROGIR

WCZASY ŻEGLARSKIE

Zapraszamy na niezwykłą przygodę w przepięknej Chorwacji widzianej od strony morza! Mimo że wielu z Was pewnie nie zna się na żeglarstwie, będziecie mogli poczuć się jak odkrywcy uroczych chorwackich wysepek i maleńkich zatoczek z turkusową wodą. Popłyniemy pięknym znanym większości z nas, jachtem motorowym MY MYSTIC z chorwacką załogą i kucharzem. Jacht będzie tylko do naszej dyspozycji. Będziemy się opalać na słonecznym, 300-metrowym pokładzie z leżakami, stoliczkami i ławkami oraz integrować w klimatyzowanym salonie na górnym pokładzie. Kąpiele w ciepłym Adriatyku ułatwi platforma kąpielowa z prysznicem na rufie statku. W czasie rejsu naszym jedynym zadaniem będzie zwiedzanie urokliwych miasteczek na wyspach, kąpiele w zatoczkach, opalanie i ogólny relaks, gdyż sprawą żeglowania zajmie się załoga.

PROGRAM

sobota

Zaokrętowanie na statku w Trogirze i wyjście w morze. Dopływamy do Primosten, położonego na wysepce, obecnie połączonej z lądem, które zachowało swoją atmosferę i wszystkie cechy średniowiecznego, śródziemnomorskiego miasteczka rybackiego, z wąskimi uliczkach i gęstą zabudową w sercu starego miasta. To kraina pięknych plaż, oszałamiających widoków oraz winnic - w okolicy, na rozległych kamienistych zboczach uprawiane są jedne z najlepszych w Chorwacji winorośli.

niedziela

Odwiedzamy Sibenik, miasto na środkowym wybrzeżu Chorwacji, które łączy w sobie urok małego miasteczka, klimat zabytków z zapachem oliwek i lawendy. Jest to najstarsza osada słowiańska w Chorwacji, założona przez pierwsze plemiona słowiańskie w VII wieku.

poniedziałek

Wizyta na znanej z łagodnego klimatu i pól lawendowych wyspie Hvar, którą zalicza się do dziesięciu najpiękniejszych wysp na świecie. Zatrzymamy się w największej miejscowości Hvar, leżącej u stóp twierdzy, z której roztacza się oszałamiający widok na grupę wysp Pakleni Otoci. Nocleg w porcie lub w jednej z zatok w okolicy.

wtorek

Odwiedzamy Jelsę, urokliwe miasteczko na północnym wybrzeżu wyspy Hvar.

Ulokowane nad portem, wokół którego toczy się całe życie, ma typowo wiejsko -rybacki charakter: ciekawa architektura i malownicze kościółki. Warto tu spróbować niezwykłego lokalnego wina i słodkich migdałów.

środa

Żegluga w stronę wyspy Brac. Górzystą wyspę uznaje się za unikatowy park historyczno-kulturowy i przyrodniczy. Odwiedzimy tutaj Bol, najstarsze miasteczko wyspy, którego dumą jest Zlatni Rat - najpiękniejszą plaża całego Adriatyku usytuowana na malowniczym cyplu wcinającym się w głąb morza.

czwartek

Omiš, które jest sercem riwiery turystycznej wyjątkowej piękności, położonej w samym sercu Adriatyku. Dawne pirackie gniazdo wyróżnia się pięknym portem w ujściu rzeki Cetina tworzącej kanion u podnóża skalnego masywu Mosor. Nie zabraknie tu czasu na kąpiel w ciepłych wodach Adriatyku i spacery urokliwymi wąskimi uliczkami starego miasta. Dla chętnych możliwość spływu rzeką Cetina (ok. 60 EUR/os.). Wieczorem dopływamy do Splitu, dalmatyńskiej metropolii i jednego z najbardziej znanych i największych miast w Chorwacji. Główną atrakcją położonego nad Adriatykiem Splitu są historyczne pozostałości, a właściwie ruiny Pałacu Dioklecjana, wzniesionego w latach 295-305. Dziś uliczki starego miasta biegną tam, gdzie w przeszłości prowadziły mury olbrzymiego pałacu.

piątek

Pożegnanie z dalmatyńskimi wyspami i podróż w stronę punktu wyjścia – Trogiru, zwanego „Miastem-Muzeum”. Niesamowitym przeżyciem są wieczorne spacery po krętych uliczkach, podziwianie potężnych murów, baszt obronnych, kościołów i starych dziedzińców.

sobota

Po śniadaniu wyokrętowanie i wyjazd w stronę Polski.

UWAGA: Kolejność zwiedzania i trasa mogą zostać nieznacznie zmodyfikowane po ustaleniu z kapitanem.

Zakwaterowanie: 7 noclegów na 19-kabinowym, 42-metrowym jachcie motorowym MY Mystic w kajutach 2- i 3-osobowych z łazienkami i indywidualną klimatyzacją. W kajutach 2-osobowych łóżko małżeńskie lub 2 pojedyncze. W kajutach 3-osobowych łóżko małżeńskie i łóżko pojedyncze. 8 kabin znajduje się na pokładzie dolnym, a 11 na pokładzie głównym.

Wyżywienie: 3 posiłki dziennie: śniadanie, obiad i gorąca kolacja. Napoje do obiadu i kolacji dodatkowo płatne. Pierwszy posiłek kolacja na jachcie, ostatni - śniadanie przed wyokrętowaniem.

Przejazd: własny lub autokarem z Łodzi

Cena: 980 EUR od osoby + dojazd autokarem z Łodzi 750 – 790 zł/os. przy min. 20 osobach (dla każdego podwójne miejsce).

- dopłata do kabiny na pokładzie głównym – 50 EUR od osoby

- trzecia osoba dorosła w kabinie 3-osobowej - 20% zniżki

- dziecko w kabinie 3-osobowej - 50% zniżki

UWAGA: o pierwszeństwie w wyborze kabin decyduje kolejność zgłoszeń!

Cena obejmuje: żeglowanie, noclegi na jachcie w kabinach 2 i 3-osobowych z łazienkami i klimatyzacją, zwiedzanie z polskim pilotem, 3 posiłki dziennie, ubezpieczenie KL i NNW.

Koszty dodatkowe: napoje do obiadu i kolacji, opłata klimatyczno-portowa - 21 EUR od osoby (płatna u kapitana), napiwek dla załogi i bilety wstępu - ok. 50 EUR.

Zaliczka 300 EUR od osoby płatna na nasze konto w BZWBK PL04 1090 2705 0000 0001 1092 8785, SWIFT WBKPPLPP. Dopłata do pełnej kwoty miesiąc przed imprezą.

Zdjęcia

Chorwacja 1 Chorwacja 2 Chorwacja 3