USA

Waszyngton, Nowy Jork, Dziki Zachód, Kalifornia i najpiękniejsze Parki Narodowe

31.08 – 22.09.2016 (23 DNI)

USA

Program wycieczki

Dzień 1

Przelot do Waszyngtonu, transfer do hotelu i czas na odpoczynek.

Dzień 2

Zwiedzanie Waszyngtonu: Kapitol, Biały Dom, Narodowy Cmentarz Arlington, grób prezydenta Johna F. Kennedy'ego, Obelisk Waszyngtona, Mauzoleum Lincolna. Po południu przejazd do Nowego Jorku i zakwaterowanie w hotelu w centrum Manhattanu.

Dzień 3

Zwiedzanie Nowego Jorku – Empire State Building, 5th Avenue, Broadway, Times Square, Rockefeller Center, Katedra Św. Patryka, przejażdżka statkiem po Hudson River, Statue of Liberty i inne znane miejsca. Nowy Jork by night.

Dzień 4

Zwiedzanie Nowego Jorku cd: Wall Street, Budynek Giełdy Nowojorskiej itd., World Trade Center (Strefa 0), siedziba ONZ, Grand Central Terminal, Harlem, Central Park.

Dzień 5

Ostatnie godziny na nacieszenie się Nowym Jorkiem, a następnie przelot do Los Angeles. Transfer autokarem do hotelu i odpoczynek.

Dzień 6

Zwiedzanie Los Angeles: Hollywood, Beverly Hills. Przejazd do San Diego. Zwiedzanie starego miasta i dzielnicy Gazowych Latarni.

Dzień 7

Dzielnica Coronado ze słynnym hotelem, gdzie kręcono film „Pół Żartem Pół Serio”. Przejazd do Lake Havasu. Po drodze przystanek w Yumie i oglądanie legendarnego więzienia. Wieczorem wypoczynek nad pięknym, ciepłym jeziorem.

Dzień 8

Przejazd słynną, kultową drogą Route 66. Krótki pobyt w zajazdach przy trasie, gdzie czas się zatrzymał w latach 50 i 60-tych. Przyjazd do Williams. Popołudnie w atmosferze prawdziwie Dzikiego Zachodu - dawne zabudowania i kowbojskie pojedynki.

Dzień 9

Wielki Kanion – South Rim (krawędź południowa) - podziwianie największej atrakcji Ameryki, cudu natury – Wielkiego Kanionu rzeki Colorado. Kilkugodzinny spacer wzdłuż krawędzi kanionu. Możliwość przelotu helikopterem (ok. 160 USD za 30 minut) lub doznanie podobnych wrażeń w kinie IMAX.

Dzień 10

Przejazd przez „malowaną pustynię”. Podziwianie surrealistycznego krajobrazu kanionu zalanego wodą. Przejażdżka statkiem po jeziorze Lake Powell o zachodzie słońca do Kanionu Antylopy. Nocleg w Page.

Dzień 11

Przejazd przez niezwykłą dolinę Monument Valley, której sceneria była wykorzystywana jako plan filmowy wielu westernów. Nocleg w Moab.

Dzień 12

Przed południem możliwość krótkiego spływu tratwą po rzece Colorado (ok. 45 USD) lub relaks na basenie. Zwiedzanie kolejnego parku narodowego Arches National Park, gdzie pomarańczowe skały tworzą niezwykłe łuki i skalne labirynty. Powrót na nocleg do Moab.

Dzień 13

Wędrówka po przepięknym kanionie Bryce Canyon. Dla chętnych zejście na samo dno (kanionu oczywiście). Nocleg w Cedar City.

Dzień 14

Przejazd do Las Vegas. Relaks w hotelowych basenach i kasynie. Hotel w centrum Las Vegas.

Dzień 15

Zwiedzanie baśniowych ciągów hotelowych, urządzonych w różnorodnych stylach. Wieczorem Las Vegas by night.

Dzień 16

Przejazd przez Dolinę Śmierci (jeśli temperatura nie będzie zbyt wysoka), gdzie zginęło wielu poszukiwaczy złota. Nocleg w Mammoth Lakes.

Dzień 17

Przejazd do Yosemite National Park i Parku Sekwoi na terenie Yosemite. Podziwianie kolejnych cudów natury. Nocleg w Modesto.

Dzień 18

Przejazd do San Francisco. Zwiedzanie słynnego China Town, Union Square, przejażdżka tramwajem linowym, łączącym pagórkowate dzielnice miasta. Podziwianie mostu Golden Gate (Złote Wrota), zachód słońca nad Zatoką San Francisco, Fisherman’s Wharf i inne atrakcje. Nocleg w San Francisco lub okolicach.

Dzień 19

Przejazd przepiękną trasą widokową wzdłuż wybrzeża Pacyfiku (17 Mile Drive), z postojami w urokliwych malutkich miasteczkach, takich jak Carmel, gdzie burmistrzem był aktor Clint Eastwood. Nocleg w Monterey.

Dzień 20

Przejazd słynną Highway 1, biegnącą klifami. Big Sur – zapierające dech w piersiach widoki z wysokich klifów na spieniony ocean. Obserwacja słoni morskich w ich naturalnym środowisku, w pobliżu San Simeon. Nocleg w okolicach Santa Barbara.

Dzień 21

Spacer po Santa Barbara. Relaks na plaży i molo lub dla chętnych oglądanie wielorybów z pokładu Condor Express (ok.100 USD). Krótki pobyt w Misji Santa Barbara, a następnie przejazd do Los Angeles. Nocleg.

Dzień 22

Zwiedzanie Universal Studios, gdzie powstało wiele kultowych filmów. Popołudniu przejazd na lotnisko. Wylot do Polski.

Dzień 23

Przylot do Warszawy i przejazd do Łodzi.

Cena : 4850 PLN + 3200 USD ( zaliczka przy zapisie 3000 PLN i 500 USD/ os. )

Cena zawiera:

  • przejazd klimatyzowanym autokarem lub komfortowym, klimatyzowanym mikrobusem
  • zakwaterowanie w motelach i hotelach w pokojach 2- i 3-osobowych z łazienkami
  • w motelach i hotelach na całej trasie śniadania w większości kontynentalne, w niektórych hotelach amerykańskie lub bufetowe
  • opiekę polskiego pilota – przewodnika
  • ubezpieczenie NNW i KL (30.000 EUR)
  • przeloty i transfery z/na lotniska; dla grupy z Łodzi również przejazdy na/z Okęcia

Cena nie zawiera:

  • przejazdu odkrytym autobusem piętrowym w Nowym Jorku (ok. 60 USD od osoby za dwa dni)
  • pozostałego wyżywienia (ok. 20 USD dziennie) - na większości trasy obiady lub obiadokolacje jemy w restauracjach z bogatym „szwedzkim stołem”
  • biletów wstępu do parków narodowych i innych zwiedzanych obiektów oraz zwyczajowych napiwków dla kierowcy (łącznie ok. 300 USD)
  • wizy do USA (biuro bezpłatnie pomaga w wypełnieniu formularza wizowego)

Osoby zainteresowane dodatkowymi atrakcjami, czyli przelotem nad Wielkim Kanionem i spływem rzeką Colorado w Moab, muszą być przygotowane na koszty podane w programie.

UWAGA: Cena została skalkulowana w oparciu o przeloty samolotami rejsowymi w najniższej taryfie dostępnej w dniu sporządzania oferty. W przypadku niedostępności tej taryfy istnieje możliwość rezerwacji biletu w innej – za odpowiednią dopłatą.