Polinezja Francuska i Hawaje

11.08.18 - 28.08.18 (18 dni)
17.11.18 - 04.12.18 (18 dni)

wyspa Maui – Volcanoes National Park – Honolulu – Waikiki – Pearl Harbour – Papeete - Tahiti – Raiatea – Tahaa – Bora Bora – Moorea

Hawaje

Dzień 01

Zbiórka na lotnisku Chopina w Warszawie i spotkanie z polskim pilotem.Wylot z przesiadkami na Hawaje. Przylot na wyspę Maui, drugą co do wielkości wyspę archipelagu. Przejazd do hotelu położonego przy plaży i odpoczynek po długim locie. Nocleg na Maui.

Dzień 02

Zwiedzanie wyspy (ok. 6 godz.). Maui to wyspa odwiedzana przez elity. Nie ma tu tłumów, jak na sąsiedniej wyspie Oahu i przyjeżdżają tutaj ludzie o bardziej wyrobionym smaku. Piękne wybrzeża, malownicze wnętrze i brak tłumów powoduje, że człowiek będąc tutaj czuje się naprawdę szczęśliwym. Jedziemy na wschód Maui, pod wulkan Haleakala (3055 m n.p.m.) leżący w parku narodowym o tej samej nazwie. Następnie dojedziemy aż do miejscowości Hana na przeciwległym krańcu. Będziemy podziwiać zielone doliny i wybrzeża. Przystaniemy na jednaj z plaż oraz pod wodospadem, aby schłodzić się w rześkiej wodzie. Powrót do hotelu i nocleg.

Dzień 03

Do południa czas na plażowanie. Po południu przejazd na lotnisko i wylot na wyspę Hawaii (Big Island), największą i najciekawszą pod względem przyrodniczym. Przejazd do hotelu i nocleg.

Dzień 04

Zwiedzanie Volcanoes National Park, największej atrakcji wyspy. Zobaczymy, pola lawowe, niezwykłe formacje, które utworzyła lawa. Wejdziemy do tak zwanego lava tube. Przejdziemy drogą asfaltową, która została zablokowana przez zastygłą magmę. Zobaczymy jak zadziwiająco szybko roślinność wdziera się z powrotem na tereny wulkaniczne. Zaglądamy do kaldery Kilauea, gdzie czasem pojawia się płynna lawa. Następnie wjedziemy na stoki potężnego wulkanu Manua Kea (4207 m n.p.m.), który licząc od podstawy dna oceanicznego, jest najwyższą górą ziemi. Na szczycie wulkanu czasem pojawia się śnieg, rzecz na Hawajach niezwykła. Powrót na nocleg.

Dzień 05

Przejazd na lotnisko i wylot do Honolulu na wyspę Oahu, miejsce, gdzie trafia większość zwiedzających. Przejazd do hotelu w pobliżu plaży Waikiki. W tym miejscu znajdziemy dyskoteki, puby, fastfoody, tłumy plażowiczów i surferów. Czas na Waikiki i nocleg.

Dzień 06

Wyjazd do Pearl Harbour, bazy wojskowej, gdzie dla USA rozpoczęła się II Wojna Światowa. Zobaczymy zatopiony krążownik „Arizona”. Podczas wycieczki znajdziemy się też w centrum Honolulu z najważniejszymi gmachami i autentycznym pałacem ostatnich władców Hawajów. Po południu czas wolny na Waikiki i nocleg.

Dzień 07

Czas wolny, a dla chętnych możliwość wycieczek lub wypożyczenia samochodu i samodzielnej eskapady. Dobrym pomysłem jest wyjazd do Centrum Kultury Polinezji (opcjonalnie – ok. 120 USD/os). Można oglądać tam repliki wiosek z różnych części Polinezji, oglądać stojące na dobrym poziomie występy folklorystyczne. W cenie zawarty jest posiłek w formie bufetu z menu nawiązującym do kuchni Polinezji. Nocleg przy Waikiki.

Dzień 08

Przejazd na lotnisko i wylot na dalekie Tahiti w archipelagu Wysp Towarzystwa. Przylot do Papeete, stolicy pięknej, ale też bardzo drogiej Polinezji Francuskiej. Spacer po nadmorskim bulwarze. Nocleg w hotelu w Papeete.

Dzień 09

Kilkugodzinna wycieczka samochodami terenowymi wgłąb wyspy, którą zachwyciło się tylu artystów i podróżników. Podziwianie egzotycznej, bujnej przyrody i niezwykłych krajobrazów Tahiti. Piknik i kąpiel w jeziorku przy wodospadzie. W tym dniu zaczynają się spełniać nasze sny o Polinezji. Nie dziwimy się buntownikom ze statku „Bounty”, sami też nabieramy ochoty, by na zawsze pozostać na wyspach Południowego Pacyfiku. Możliwość kolacji w „roulottes”, stosunkowo tanich i smacznych restauracjach „na kółkach”. Nocleg w hotelu w Papeete.

Dzień 10

Wcześnie rano okazja do wizyty na najsłynniejszym targu w Papeete, na który zjeżdżają się Polinezyjczycy z całej Tahiti i innych Wysp Towarzystwa. Przejazd na lotnisko i przelot na świętą i najważniejszą dla kultury Polinezji wyspę Raiatea. Dla chętnych fakultatywna wycieczka po Raiatea (dodatkowo płatne ok. 60 EUR): wpłynięcie w głąb wyspy świętą rzeką wszystkich ludów polinezyjskich (jedyną żeglowną rzeką Wysp Towarzystwa), z której m.in. przed wiekami wypłynęli żeglarze, aby zasiedlić Hawaje, wizyta na najważniejszym królewskim maarae Taputapuatea. Raiatea nie posiada plaż, ale rafa koralowa podchodzi do samego brzegu, łatwo więc można podziwiać życie morskie. Nocleg w hotelu na Raiatea.

Dzień 11

Dla chętnych fakultatywna wycieczka morska (cena ok. 70 EUR) na słynącą z upraw, zieloną wyspę Tahaa połączoną z Raiatea wspólną laguną lub leniuchowanie I rozkoszowanie się pięknem przyrody. Możliwe jest też zorganizowanie nurkowania z butlą i poznawanie w ten sposób podmorskich uroków, bogatej w faunę i florę laguny. Nocleg w hotelu na Raiatea.

Dzień 12

Rano przelot na rozsławioną przez Amerykanów i posiadającą niezwykły kształt serca wyspę Bora Bora. Wyspa uchodzi za ideał piękna, choć naszym skromnym zdaniem są inne, jeszcze piękniejsze. Plażowanie i relaks oraz wizyta na farmie pereł. Nocleg na Bora Bora.

Dzień 13

Wypoczynek na Bora Bora, a dla chętnych (dodatkowo płatna – ok. 75 EUR) morska wycieczka po lagunie połączona z podziwianiem pięknej rafy koralowej i karmieniem płaszczek i rekinów, na szczęście tych niegroźnych. Nocleg na Bora Bora.

Dzień 14

Przelot na uroczą wyspę Moorea. Wnętrze wyspy tworzą pokryte zieloną dżunglą góry o niezwykłych kształtach schodzące wprost do turkusowego morza, nie brakuje tu też miejsc związanych z kulturą polinezyjską. Czas na samodzielne spacery lub dla chętnych wycieczka (dodatkowo płatna – ok. 40 EUR) na najsłynniejszy punkt widokowy na wyspie, podziwianie niezwykłej panoramy i zwiedzanie miejsc dawnego kultu. Wypoczynek, plażowanie i nocleg na Moorea.

Dzień 15

Przelot lub rejs promem na pobliską Tahiti. Pożegnanie z Polinezją i wylot do Polski z przesiadkami.

Dzień 16/17

Podróż do Polski. Ewentualny nocleg tranzytowy (w cenie wycieczki).

Dzień 18

Przylot do Warszawy.

Cena: 4455 USD (zniżka 10%) + pakiet dewizowy 900 USD

Ceny promocyjne stosowane są tylko w przypadku wczesnych rezerwacji.

Liczba miejsc w promocyjnej cenie ograniczona.

Cena obejmuje:

 • bilety lotnicze na całej trasie
 • opłaty i podatki lotniskowe
 • minimum 20kg bagażu nadawanego/os
 • wszelkie inne koszty transportu drogowego i wodnego
 • noclegi (pokoje 2 osobowe) w hotelach i bungalowach 3* i 4*
 • opłaty za wstępy do parków narodowych i obiektów wymienionych w programie
 • ubezpieczenie KL, NNW, bagaż
 • opieka polskiego pilota

Cena nie obejmuje:

 • obowiązkowego pakietu dewizowego płatnego 900 USD w krajach docelowych zawierającego część świadczeń (m.in. transport, bilety wstępu)
 • ubezpieczenia od kosztów rezygnacji
 • ubezpieczenia od chorób przewlekłych
 • kosztów uzyskania wizy USA
 • drobnych napiwków
 • ewentualnych wycieczek opcjonalnych wyszczególnionych w programie
 • napojów, posiłków (możliwość wykupienia śniadań na miejscu, pozostałe posiłki pomaga organizować pilot – koszt wyżywienia zależy od indywidualnych potrzeb – informacje w biurze lub w liście przedwyjazdowym)
 • wieczornych wyjść i imprez
 • dopłaty do pok.1-os. 1170 USD.