Toskania

(10 dni)

Florencja, Siena, Piza, San Gimignano, Wyspa Elba

Toskania

Zapraszamy do Toskanii, wspaniałej włoskiej prowincji, która łączy w sobie czar niezliczonych zabytków, zapierających dech w piersiach widoków, dziesiątków urokliwych wysepek. Do krainy wina, oliwy i słońca, gdzie narodził się renesans, gdzie żyli i pracowali Duccio, Masaccio, Piero della Francesca, Botticelli....Zachwyca sztuka i architektura Toskanii, a także styl życia jej mieszkańców, włoska kuchnia oraz oczywiście wina i kawa.

Zakwaterowanie  w przepięknym ośrodku wakacyjnym w Cecina Mare, położonym nad Morzem Liguryjskim w pobliżu Livorno, 800 m od piaszczystej plaży, w willach z tarasami, mieszczących kilka apartamentów. Apartamenty są 3-pokojowe dla 4/5 osób. W każdym apartamencie znajduje się łazienka, WC i aneks kuchenny.. Na terenie ośrodka jest duży basen i piękny ogród ze śródziemnomorską roślinnością, korty tenisowe, stoły do ping-ponga, boiska do gry i inne atrakcje. W pobliżu są sklepy, restauracja, a w miasteczku targ toskański.

Wyżywienie: we własnym zakresie lub obiadokolacja w restauracji ośrodka.

Przejazd: Komfortowym autokarem wyposażonym w WC, video, barek i klimatyzację przez Czechy, Austrię i Włochy. Przejazd trwa ok. 24 godzin.

Program:

Dzień 1

Wyjazd z Łodzi o godz. 16.00. Przejazd do Włoch. Przed granicą krótki postój na  posiłek.

Dzień  2

Przyjazd do ośrodka ok. godz. 16.00 – 17.00. Zakwaterowanie i  powitalna kolacja.

Dzień  3

Relaks w ośrodku, spacery po okolicy, dla chętnych wycieczka do pobliskiej winnicy

Dzień 4

Całodzienna wycieczka do Florencji, stolicy Toskanii, miasta pełnego renesansowych arcydzieł ( kościół Santa Croce, Piazza del Duomo, baptysterium, katedra Santa Maria del Fiore, Wieża Giotta, Piazza della Signoria, Palazzo Vecchio, Ponte Vecchio, Galeria Uffizzi, Galleria dell”Accademia i wiele innych).              

Dzień  5

Półdniowa wycieczka słynnym szlakiem Etrusków: Venturina, Suvereto, Sassetta, Castagneto.Po powrocie relaks na plaży.

Dzień 6

Całodzienna wycieczka do Sieny, jednego z najpiękniejszych średniowiecznych miast, z niezrównaną katedrą i słynnym placem Il Campo i San Gimignano, bajkowego miasta  średniowiecznych wież, zwanego Manhattanem średniowiecza.

Dzień  7

Odpoczynek w ośrodku i na plaży

Dzień 8 

Całodzienna wycieczka na Elbę, miejsce wygnania Napoleona (w programie: Portoferraio z jedną z siedzib Napoleona - Palazzina dei Mulini, Villa Napoleonica di San Martino, Marciana - najstarsza wioska na Elbie, wjazd kolejką linową na Monte Capanne (najwyższy punkt Elby), z którego Napoleon mógł zobaczyć swą ojczystą Korsykę. Elba to także oaza śródziemnomorskiej przyrody chronionej w parku narodowym.

Dzień 9

Wycieczka do Pizy, gdzie główną atrakcją jest romański zespół zabytkowy na Campo dei Miracoli: katedra, baptysterium i Krzywa Wieża. Wyjazd do Polski

Dzień 10

Przyjazd do Polski po południu.

Cena: kalkulacja na życzenie klienta od osoby przy 40 uczestnikach obejmuje: przejazd, 7 noclegów, wszystkie wycieczki, opiekę pilota-przewodnika, ubezpieczenie KL i NNW.

Koszty dodatkowe: bilety wstępu i prom na wyspę Elbę ok. 25 EUR.( razem ok.60 EUR ) + ewentualnie obiadokolacja w ośrodku ok.15-20 EUR