SZKOCJA

KRAJ MISTYCZNYCH GÓR I TAJEMNICZYCH JEZIOR

(8 dni)

SZKOCJA

Zapraszamy na niezwykłą wyprawę do Szkocji, zaczarowanej krainy, w której baśń, legenda i bohaterska przeszłość splatają się z teraźniejszością, tworząc niepowtarzalną atmosferę. Będziemy mogli podziwiać owiane tajemnicą szkockie ‘lochs’ (jeziora), majestatyczne góry dalekiej północy i królewski Edynburg.

ZAKWATEROWANIE: u starannie dobranych i sprawdzonych rodzin szkockich po 2 - 4 osoby w jednym domu i 3 noclegi w hotelach w Belgii i Anglii

WYŻYWIENIE: w Edynburgu śniadania, pakowany lunch, obiadokolacja; pierwszy posiłek - obiadokolacja, ostatni – pakowany lunch w dniu wyjazdu. W dniu 01.05. (całodzienna wycieczka na północ Szkocji) podwójny pakowany lunch zamiast obiadokolacji. Na trasie po noclegach tranzytowych śniadanie kontynentalne. W drodze powrotnej obiadokolacja w Anglii lub Francji.

UBEZPIECZENIE: NNW do 7000 zł, KL do 10000 euro, bagaż do 800 zł

TRANSPORT: autokar lux ( klimatyzacja, barek, WC, video)

Szczegółowy program:

Dzień 1

Wyjazd z Łodzi godz. 600 z pl. Zwycięstwa. Późnym wieczorem przyjazd do hotelu w okolicach Brukseli. Nocleg tranzytowy.

Dzień 2

Po śniadaniu wyjazd w stronę Calais. Przeprawa Eurotunelem do Wielkiej Brytanii. Przejazd do Stratford-upon-Avon, miasteczka Szekspira. Zwiedzanie miejsc związanych z wielkim dramaturgiem: dom urodzenia, Holy Trinity Church. Spacer po XVIwiecznych uliczkach i chwila wytchnienia w jednej z magicznych herbaciarni. Przejazd do Doncaster. Nocleg.

Dzień 3

Po śniadaniu przejazd do Yorku. Zwiedzanie przepięknej gotyckiej katedry York Minster Cathedral, spacer po starych murach miejskich i średniowiecznych uliczkach. Szukanie śladów wikingów. Po południu przejazd do Edynburga. Spotkanie z rodzinami szkockimi. Nocleg..

Dzień 4

Po śniadaniu zwiedzanie Edynburga – Zamek Królewski, St. Gile’s Cathedral, Palace of Holyrood House, Royal Mile. Wieczorem powrót do rodzin.

Dzień 5

Po śniadaniu zwiedzanie Edynburga c.d. Pomnik Waltera Scotta i Princess Street. Ok. południa wyjazd na półdniową wycieczkę do Stirling. Stare miasto i pomnik Williama Wallace’a (Waleczne Serce). Następnie przejazd do urokliwej wioski Luss. Spacer brzegiem największego, szkockiego jeziora Loch Lomond. Wieczorem powrót do rodzin.

Dzień 6

Wcześnie rano wyjazd na całodniową wycieczkę na północ w słynne Highlands of Scotland. Zobaczymy przepiękną dolinę Glen Coe tzw. „Dolinę Płaczu”, słynną z masakry klanu McDonaldów, najwyższy szczyt Wielkiej Brytanii Ben Nevis, urocze górskie miasteczko Fort William położone nad jeziorem Loch Linnhe, Fort Augustus i tajemnicze Loch Ness zamieszkałe przez światowej sławy potwora Nessie. Powrót do domu późnym wieczorem.

Dzień 7

Po śniadaniu wyjazd z Edynburga w drogę powrotną na południe. Po drodze zatrzymamy się w niezwykłej miejscowości Gretna Green na granicy z Anglią, gdzie kowal udzielał ślubów młodym parom wbrew woli ich rodziców. Późnym wieczorem, po przeprawie Eurotunelem i obiadokolacji na trasie, przyjazd do hotelu w pobliżu Brukseli. Nocleg tranzytowy

Dzień 8

Po śniadaniu przejazd przez Belgię, Holandię, Niemcy. Postój w Polsce na obiadokolację (na koszt własny). Przyjazd do Łodzi ok.2400.

Cena: kalkulacja na życzenie klienta

Cena obejmuje:

4 noclegi z wyżywieniem u rodzin szkockich, 3 noclegi w Belgii i Anglii w hotelu typu „Formula 1” lub „Etap”, ze śniadaniem kontynentalnym w pokojach 2, 3-osobowych, transport autokarem lux, ubezpieczenie, opiekę pilota i 3 wychowawców, w 7 dniu imprezy, w czasie przejazdu do Brukseli gorący posiłek.

Na bilety wstępu uczestnicy muszą mieć ok. 50 GBP

UWAGA!!! Zalecane kieszonkowe ok. 40 GBP + kilka euro na toalety w czasie przejazdu przez Niemcy + ok. 40 zł na 2 obiady w Polsce.