OBÓZ JĘZYKOWO – KRAJOZNAWCZY SZKOCJA 2017 (11-19 lat)

Kraj mistycznych gór i tajemniczych jezior

03.08 – 16/17.08.2017 (14 DNI)

SZKOCJA

Zapraszamy na niezwykłą wyprawę do Szkocji, zaczarowanej krainy w której baśń, legenda i bohaterska przeszłość splatają się z teraźniejszością, tworząc niepowtarzalną atmosferę. Będziemy mogli podziwiać owiane tajemnicą szkockie ‘lochs’ (jeziora), majestatyczne góry dalekiej północy i królewski Edynburg w czasie największego na świecie festiwalu kultury i sztuki.

W samej Szkocji spędzimy 9 dni, w tym tydzień w przepięknym ośrodku Great Glen Water Park nad jeziorem Loch Oich, położonym między dwoma uroczymi miasteczkami szkockich Highlands Fort William i Fort Augustus. Na dwie noce zatrzymamy się w okolicach Edynburga, żeby podziwiać legendarny zamek, słynne stare miasto z Royal Mile i Holyrood House. Będziemy mogli nasycić się atmosferą Festiwalu, zobaczyć teatry uliczne, paradujące orkiestry szkockich dudziarzy, a przy wcześniejszej rezerwacji niezwykłe widowisko – Military Tattoo.

Oprócz tego będziemy podziwiać największe szkockie jezioro – Loch Lomond, zwiedzać Stirling, miejsce niesamowitego zwycięstwa Williama Wallace’a nad armią angielską, co upamiętnia jego pomnik, zobaczymy Fort Augustus i Fort Williams, poszukamy potwora z Loch Ness i będziemy wędrować po słynnych dolinach pokrytych wrzosowiskami – Glen Coe i Glen Afric. Wjedziemy również kolejką linową na Aonach Mor, żeby podziwiać najwyższy szczyt Wielkiej Brytanii – Ben Nevis. W drodze do Szkocji zatrzymamy się na krótkie zwiedzanie Stratford-upon-Avon, gdzie urodził się Szekspir, Yorku – dawnej stolicy Wikingów i uniwersyteckiego Oxfordu. Szczegółowy program: (kolejność zwiedzania może ulec zmianie)

03.08

Wyjazd z Łodzi godz. 600 z parkingu dworca autobusowego Łódź Kaliska. Późnym wieczorem przyjazd do Brukseli. Nocleg tranzytowy.

04.08

Po śniadaniu wyjazd w stronę Calais. Przeprawa Eurotunelem na Wyspy. Przejazd do Stratford-upon-Avon, miasteczka Szekspira. Zwiedzanie miejsc związanych z wielkim dramaturgiem: dom urodzenia, Holy Trinity Church. Spacer po XVI wiecznych uliczkach i chwila wytchnienia w jednej z magicznych herbaciarni. Przejazd do Leeds. Nocleg.

05.08

Po śniadaniu wyjazd w stronę ośrodka Great Glen Water Park w północnych Highlands of Scotland. Po drodze krótka wizyta w Gretna Green na granicy z Anglią, gdzie kowal udzielał ślubów młodym parom. Wczesnym popołudniem podziwianie największego, szkockiego jeziora Loch Lomond. Wieczorem przyjazd do ośrodka, zakwaterowanie w 6-osobowych domkach.

06.08

Relaks na terenie ośrodka, spacer do pobliskich ruin zamku i wzdłuż Kanału Kaledońskiego.

07.08

Całodzienna wycieczka do Spean Bridge, wizyta w destylarni whisky. Wjazd kolejką na Aonach Mor – podziwianie pobliskiego, najwyższego szczytu Wielkiej Brytanii Ben Nevis. Spacer po Glen Coe „Dolinie Płaczu” związanej z tragiczną historią klanu McDonaldów. Przyjazd do ośrodka późnym wieczorem.

08.08

Relaks w ośrodku, możliwość uprawiania sportów wodnych na jeziorze Loch Oich, nad którym położony jest nasz ośrodek. Dla chętnych spływ tratwą po spienionej rzece. Wycieczka piesza do starego pubu, gdzie można skosztować słynnego Haggis’a. Nauka tańców szkockich.

09.08

Całodzienna wycieczka na północny-zachód Szkocji słynną drogą Road to the Isles. Podziwianie przepięknych widoków, m. in. malownicze góry Five Sisters, jezioro Loch Duich, Zamek na wyspie Eilean Donan Castle, Kyle of Lochalsh – panorama wewnętrznych Hebrydów. Plockton – urokliwe miasteczko ze śródziemnomorską roślinnością. Loch Carron. Powrót późnym wieczorem.

10.08

Wycieczka na północ. Fort Augustus, Loch Ness, wypatrywanie Potwora w okolicach Urquhart Castle, wizyta w miasteczku Drumnadrochit z Centrum Potwora. Przejazd do Glen Affric. Piesza wędrówka po malowniczych wrzosowiskach, lasach i wzgórzach. Powrót wieczorem.

11.08

Odpoczynek na terenie ośrodka. Po południu wycieczka do Fort William, zwiedzanie miasteczka i zakupy. Spotkanie podsumowujące nasz pobyt w Szkocji.

12.08

Po śniadaniu przejazd do Edynburga. Po drodze zwiedzanie Stirling. Stare miasto i pomnik Williama Wallace’a (Waleczne Serce). Wieczorem dla chętnych Military Tattoo – pokaz orkiestr szkockich na zamku w Edynburgu. Dla pozostałych możliwość podziwiania teatrów ulicznych i artystów, związanych z trwającym festiwalem w Edynburgu. Późnym wieczorem przejazd na nocleg w okolicach Edynburga.

13.08

Po śniadaniu zwiedzanie Edynburga – Zamek Królewski, St. Gile’s Cathedral, Palace of Holyrood House, Royal Mile, Pomnik Roberta Burns’a, Princess Street. Nocleg.

14.08

Wyjazd w kierunku Birmingham. Przejazd do Yorku. Zwiedzanie przepięknej gotyckiej katedry York Minster Cathedral, spacer po starych murach miejskich, wizyta w centrum historii wikingów Jorvik Centre. Nocleg w Birmingham.

15.08

Po śniadaniu przejazd do Oxford. Zwiedzanie Christ Church College, Sheldonian Theatre, St. Mary's Church, Bodleian Library i inne miejsca związane ze sławnym uniwersytetem. Przejazd na nocleg do Brukseli.

16.08

Po śniadaniu wyjazd w stronę Polski. Przyjazd do Łodzi w późnych godzinach nocnych.

Zakwaterowanie: 7 noclegów w ośrodku Great Glen Water Park w komfortowych domkach (3 sypialnie, salon, kuchnia, łazienka, WC). Na terenie ośrodka mały, kryty basen, restauracja, pub i wypożyczalnia sprzętu wodnego. 6 noclegów na trasie w pokojach o standardzie turystycznym.

Wyżywienie: W czasie pobytu w Great Glen Water Park 3 posiłki dziennie, które będziemy przygotowywać w domkach wspólnie z opiekunami, głównie z produktów zakupionych przez Wonderland Tours w Polsce, wg. jednolitego jadłospisu. W hotelach po drodze śniadania kontynentalne. W Stratford, Yorku, Edynburgu, Gretna Green i Oxford obiady w ramach kosztów dodatkowych, wymienionych poniżej. Wieczorem w hotelach na trasie dla chętnych wspólnie przygotowywane kanapki.

Przejazd: Komfortowym autokarem wyposażonym w WC, video, barek i klimatyzację. Jedziemy przez Niemcy, Holandię i Belgię.

Program: Zwiedzanie Anglii i Szkocji jak w opisie powyżej oraz zajęcia językowe w czasie pobytu w ośrodku z naszymi lektorami (2 godz. dziennie). Oprócz tego wycieczki piesze, relaks na basenie, tańce szkockie, poznawanie tradycji i historii Szkocji oraz inne atrakcje.

W programie obozu również zajęcia sytuacyjne, polegające na praktycznym wykorzystaniu języka angielskiego w formie zadań do wykonania.

Cena: 3.190 od osoby obejmuje: przejazd, noclegi, wszystkie wycieczki, wyżywienie jak w opisie, zajęcia językowe, opiekę pilota-przewodnika i wychowawców-lektorów, ubezpieczenie KL i NNW.

Bilety na słynne Military Tattoo, w cenie od 35 GBP, musimy zamówić z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem. Zgłoszenia na nasz adres e-mail do 10 lutego 2017.

Uwaga: cena przy kursie funta do 5,40 zł.

Koszty dodatkowe: ok. 100 GBP na realizację programu i dodatkowe obiady. Zalecane kieszonkowe min. 50 GBP. Chętni na Military Tattoo min. 35 GBP.

Zapisy: potwierdzone zaliczką 1.000 płatną w Biurze Turystycznym lub na konto:

PKO BP nr 51 1020 3352 0000 1802 0012 6136.