SKALNE MIASTO-PRAGA-WIEDEŃ

(5 dni)

SKALNE MIASTO-PRAGA-WIEDEŃ

Dzień 1

Zbiórka uczestników przed szkołą o 7 rano. Przejazd w stronę Pragi. Wczesnym popołudniem przyjazd do Skalnego Miasta Adrspach. Kilkugodzinna wędrówka po najpiękniejszych zakątkach cudu przyrody, gdzie skalne formy tworzą fantastyczne pejzaże. Wieczorem przyjazd na nocleg w okolicy Hradec Kralove. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 2

Po śniadaniu przejazd do Pragi,  zwiedzanie miasta z przewodnikiem lokalnym, m.in.:: Hradczany, w tym: Zamek Praski, katedra św. Wita, Pałac Królewski, Złota Uliczka, Loreta, Strahovski Klasztor, przejście do zabytkowej dzielnicy Mala Strana; oglądanie kościoła św. Mikołaja i Wyspy Kampa, spacer po średniowiecznym Moście Karola, Plac Wacława. Obiadokolacja. Wieczorem spacer po Starym Mieście, a potem przejazd na pokaz grających fontann. Powrót do hotelu i nocleg.

Dzień 3

Śniadanie. Zwiedzanie Pragi ciąg dalszy. Dzielnica żydowska Josefov, wzgórze Petřín z pięknym widokiem na całą Pragę. Rejs statkiem po Wełtawie. Przejazd do hotelu przy granicy czesko-austriackiej. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 4

Po śniadaniu przejazd do Wiednia. Zwiedzanie miasta z przewodnikiem anglojęzycznym, m.in. przejazd Ringiem: Opera, Ratusz, Parlament, teatr dworski, spacer po starówce: katedra Św. Szczepana (Stephansdom), Pałac Hofburg. Obiad na mieście. Po południu przejazd do pałacu Schönbrunn – zwiedzanie wnętrza i ogrodów. Wieczorem Wiedeń by night. Wzgórze Kahlenberg i dzielnica Grinzing.

Dzień 5

Po śniadaniu krótki objazd miasta i  powrót do kraju. Po drodze postój w Sławkowie, dawnym Austerlitz, miejscu słynnej bitwy. Przyjazd do Łodzi około godziny 21.

Cena kalkulacja na życzenie klienta  (przy min.40 uczestnikach) obejmuje:

  • 4 noclegi w hotelach turystycznych
  • 4 śniadania i 4 obiadokolacje (lub obiady)
  • przejazd luksusowym autokarem
  • opiekę pilota, 3 opiekunów i usługi przewodników lokalnych w Pradze i Wiedniu
  • ubezpieczenie NNW i KL

Dodatkowo na realizację programu należy przeznaczyć 20 EUR  i 1150 CSK

Na trasie planujemy 2 obiady w Polsce w cenie ok.20 zł każdy.

Zdjęcia

Belweder we Wiedniu Most Karola Praska Starowka Praski Ratusz Skalne Miasto 1 Skalne Miasto