PRAGA-WIEDEŃ-SALZBURG

(5 dni)

PRAGA-WIEDEŃ-SALZBURG

Dzień 1

Zbiórka uczestników przed szkołą o 7 rano. Przejazd do Pragi. Spacer po Starym Mieście. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie i obiadokolacja. Wieczorem wyjazd na pokaz grających fontann. Powrót do hotelu i nocleg. 

Dzień 2

Po śniadaniu dalsze  zwiedzanie miasta z przewodnikiem lokalnym, m.in.:: Hradczany, w tym: Zamek Praski, katedra św. Wita, Pałac Królewski, Złota Uliczka, Loreta, Strahovski Klasztor, przejście do zabytkowej dzielnicy Mala Strana; oglądanie kościoła św. Mikołaja i Wyspy Kampa, spacer po średniowiecznym Moście Karola, Plac Wacława.. W godzinach popołudniowych wyjazd w stronę Wiednia. Późnym wieczorem przyjazd do hotelu przy granicy czesko-austriackiej. Obiadokolacja. Nocleg. 

Dzień 3

Śniadanie. Przejazd do Wiednia. Zwiedzanie miasta z przewodnikiem anglojęzycznym, m.in. przejazd Ringiem: Opera, Ratusz, Parlament, teatr dworski, spacer po starówce: katedra Św. Szczepana (Stephansdom), Pałac Hofburg. Obiad na mieście. Po południu przejazd do pałacu Schönbrunn – zwiedzanie wnętrza i ogrodów. Wieczorem Wiedeń by night.

Dzień 4

Po śniadaniu przejazd do Salzburga - miasta Wolfganga Amadeusza Mozarta. Zwiedzanie miasta: Dom Mozarta, zamek i ogród Mirabell,  Starówka, Katedra, Muzeum Katedralne ze wspaniałymi skarbami sztuki sakralnej, kościół św. Piotra z 847 r., Katakumby Św. Piotra wykute w skale pochodzące z czasów wczesnochrześcijańskich, twierdza Hohensalzburg z XV w, Residenz, dawna siedziba arcybiskupów z galerią sztuki europejskiej, Mozartplatz, na którym wznosi się jego pomnik. Obiad na mieście, wieczorem powrót do hotelu.

Dzień 5

Po wczesnym śniadaniu powrót do kraju. Przyjazd do Łodzi około północy.

Cena kalkulacja na życzenie klienta  (przy min.40 uczestnikach) obejmuje:

  • 4 noclegi w hotelach **/***
  • 4 śniadania i 4 obiadokolacje (lub obiady)
  • przejazd luksusowym autokare
  • opiekę pilota, i usługi przewodników lokalnych w Pradze i Wiedniu
  • ubezpieczenie NNW i KL

Dodatkowo na realizację programu należy przeznaczyć 30 EUR  i 850 CSK.

Na trasie planujemy 2 obiady w Polsce w cenie ok.20 zł każdy.

Zdjęcia

Kosciol Najswietszej Marii Panny przed Tynem Praska Starowka Ratusz w Pradze Rejs po Weltawie