Majówka na Maderze

26.04 – 03.05.2016

Madera

Madera to leżąca 500 km od wybrzeża Afryki i 1000km od Europy magiczna wyspa w archipelagu na Oceanie Atlantyckim, należąca do Portugalii. Nazywana Wyspą Wiecznej Wiosny ze względu na swój łagodny klimat, łączy w sobie ciekawą historię, oszałamiające widoki, kameralne miasteczka i wioski oraz pyszną kuchnię ze słynnymi lokalnymi winami. Turystów przyciąga tu różnorodność krajobrazu, w którym rozległe zielone doliny przeplatają się ze wspaniałymi lasami, tarasowo ukształtowanymi polami, zapierającymi dech w piersiach urwiskami, malowniczymi wodospadami i skalistym wybrzeżem. Dumą wyspy są ogrody tropikalny i botaniczny, gdzie można podziwiać rośliny z całego świata, oraz reliktowe lasy laurowe.

Madera to znakomite miejsce do pieszych wędrówek. Sprzyja im również świetna pogoda. Temperatura nawet w styczniu  dochodzi do 20 stopni.

Zakwaterowanie:

W eleganckim hotelu Madeira Panoramico **** ,  położonym na południowym krańcu wyspy, na wzgórzu, skąd rozciąga się wspaniały widok na miasto i Atlantyk,  ok. 3 km od centrum Funchal – głównego miasta wyspy. Oddalony jest o kilkanaście minut spacerem od plaży, do której można się dostać również lokalnym busem (przystanek obok hotelu). Do Funchal jeździ bezpłatny autobus hotelowy.

W hotelu znajduje się łącznie 132 pokojów na sześciu piętrach, 2 windy, eleganckie lobby, całodobowa recepcja, 2 restauracje z kuchnią lokalną i międzynarodową, cocktail bar i bar przy basenie,  taras z widokiem na ocean, piękny ogród.

Pokój standardowy: 2-os. (możliwość 2 dostawek), ok. 30m², elegancki,  indywidualnie sterowana klimatyzacja, łazienka (wanna z prysznicem, wc, suszarka), telewizja satelitarna, telefon; za opłatą: internet bezprzewodowy, sejf (ok.2 EUR/dzień), minibar; balkon (stolik i krzesełka). Pokój z widokiem na morze na zapytanie, za dopłatą 290 zł/os.

Sport i rozrywka:

Do dyspozycji gości są dwa baseny ze słodką wodą. Odkryty (ok.90m², gł.0,8-1,4m), sezonowo podgrzewany z bezpłatnymi parasolami, leżakami, materacami i ręcznikami oraz  kryty (ok.50m², gł. do 1,2 m). Poza tym animacje dla dorosłych, muzyka na żywo, raz w tygodniu występy folklorystyczne i pokaz fado. Za opłatą: kort tenisowy (10 EUR/godz.) z oświetleniem (5 EUR/godz.), wypożyczalnia sprzętu, squash (10 EUR/godz.), bilard (5,5 EUR/godz.); centrum wellness: siłownia, fitness, jacuzzi; płatne: sauna (ok 6 EUR/sesja), łaźnia turecka (ok.6 EUR/sesja), masaże.

Wyżywienie: śniadania i obiadokolacje

Wycieczki fakultatywne z  Biurem Itaka:

Centrum wyspy – całodniowa; przejazd kolejką linową ponad dachami miasta Funchal. Zwiedzanie: sanktuarium Matki Boskiej na wzgórzu Monte, ogród tropikalny z roślinnością reliktową i endemiczną Madery. Malownicza górska droga prowadzi do serca wyspy, gdzie z tarasów panoramicznych Eira do Serrado można podziwiać zapierający dech widok na górskie przepaście. Przejazd do ustronnej wioski, Doliny Zakonnic, degustacja lokalnej specjalności – likierów kasztanowych. Dalej trasa prowadzi na drugą stronę pasma górskiego, do Câmara de Lobos – typowej wioski rybackiej, ulubionego miejsca Winstona Churchilla. Opcjonalnie: szalony zjazd wiklinowymi saniami ze wzgórza Monte (dodatkowo płatne). Cena – ok. 85 EUR* (zawiera obiad z napojami, wstępy do zwiedzanych obiektów, degustację likierów, opiekę polskiego przewodnika).

Zachód wyspy – całodniowa; niepowtarzalna okazja do podziwiania spektakularnych widoków, np. najwyższego klifu w Europie – Cabo Girão. Trasa wycieczki prowadzi przez typowo rybacką wioskę Ribeira Brava do przełęczy Encumenada, z której przy sprzyjających warunkach pogodowych można obserwować panoramę północnego i południowego wybrzeża. Przejazd przez prastary las laurowy, który objęty jest patronatem UNESCO. Zwiedzanie: jaskinie lawowe i multimedialne Centrum Wulkaniczne w São Vincente, naturalne baseny lawowe w Porto Moniz. Przejazd przez niezwykłą „tundrę maderyjską”, czyli płaskowyż Paul da Serra. Cena – ok. 62 EUR* (zawiera obiad z napojami, wstępy do zwiedzanych obiektów, opiekę polskiego przewodnika).

Wschód wyspy – całodniowa; wizyta w ogrodzie botanicznym z 2 tys. gatunków roślin kwitnących, małą ptaszarnią i panoramicznym widokiem na całe miasto. Oglądanie hodowli pstrąga tęczowego w Ribeiro Frio, spacer lewadą przez prastary las Laurissilva. Wizyta w skansenie tradycyjnych domków krytych strzechą w wiosce Santana, podziwianie klifowego krajobrazu półwyspu św. Wawrzyńca, punkty widokowe z panoramą Orlej Skały, wysp Porto Santo, Desertas i pasa startowego lotniska wspartego na 180 kolumnach. Cena – ok. 60 EUR* (zawiera obiad z napojami, wstępy do zwiedzanych obiektów, opiekę polskiego przewodnika).

Wieczór z fado i folklorem maderyjskim – kolacja w tradycyjnej restauracji złożona ze specjalności kuchni: espetada (mięso z rusztu) z polentą (smażona kaszka kukurydziana), zupa, sałatka, gotowane warzywa, deser. Kolacji towarzyszą występy zespołu folklorystycznego (śpiew i taniec, tradycyjne instrumenty), a następnie koncert portugalskich pieśni fado w wykonaniu jednej z najlepszych śpiewaczek na wyspie. Cena – ok. 37 EUR* (zawiera kolację z napojami).

UWAGA!!! Przy większej grupie zainteresowanych, ceny wycieczek mogą być niższe. Rozważamy również zorganizowanie naszych własnych wycieczek wynajętym mikrobusem, które z pewnością byłyby tańsze.

Przeloty:

Data wylotu: 26.04.16

Wylot z  Warszawy 07:15, przylot na Maderę 11:40

Data powrotu: 03.05.16

Wylot z Madery 12:30, przylot do Warszawy 18:15

Cena:  3580 PLN

Cena obejmuje: przelot, transfery (Łódź-Warszawa; Warszawa-Łódź i lotnisko-hotel; hotel-lotnisko), zakwaterowanie w hotelu٭٭٭٭ w pokoju 2-os. z łazienką, wyżywienie HB (śniadanie i obiadokolacje), ubezpieczenie KL + NNW, opiekę pilota Anny Gałdeckiej.

Cena nie obejmuje: napojów do posiłków

Liczba miejsc ograniczona!!!

Zapisy potwierdzone zaliczką w wysokości 1200zł na nasze konto w PKO BP nr: 51 1020 3352 0000 1802 0012 6136.