Wycieczka pobytowo-objazdowa

Kornwalia – Irlandia

(18 dni)

Wycieczka pobytowo-objazdowa Kornwalia - Irlandia

Zapraszamy na 18-dniową wyprawę do Kornwalii i Irlandii. Kornwalia to najbardziej wysunięta na południowy-zachód część Wielkiej Brytanii, zwana Riwierą Angielską. Nazwę tę zawdzięcza wspaniałemu klimatowi, przepięknym, piaszczystym plażom, uroczym zatoczkom morskim i bujnej, śródziemnomorskiej roślinności. Znajdziemy tu również przepiękne ogrody i urokliwe miasteczka z niepowtarzalną atmosferą. Odwiedzimy słynny Eden Project, gdzie pod gigantycznymi, szklanymi kulami (obszar 30 boisk) możemy poznać świat roślinny z wszystkich zakątków kuli ziemskiej. Wpadniemy do zamku Króla Artura i Rycerzy Okrągłego Stołu w Tintagel, zwiedzimy St. Ives – miasto artystów i magiczną wyspę St. Michael’s Mount. Odwiedzimy historyczne Truro z imponującą katedrą i będziemy szukać Excalibura (miecza króla Artura) w wodach jeziora Bodmin. Znajdziemy również czas na plażowanie, kąpiel w oceanie i ogólny relaks.

Do Irlandii dostaniemy się promem z Fishguard, po tygodniu spędzonym w Kornwalii. W czasie pobytu pojedziemy na trzy całodzienne i dwie półdniowe wycieczki m.in. do Dublina, Kilkenny, średniowiecznej twierdzy na skale Cashel, Tipperary, niezwykłych klifów Cliffs of Moher, Waterford i w góry Wicklow. Poznamy niepowtarzalną „zieloną wyspę” i jej niezwykle gościnnych mieszkańców.

Szczegółowy program

Dzień 1

Wyjazd z Łodzi godz. 600 z pl. Zwycięstwa. Późnym wieczorem przyjazd do Antwerpii. Nocleg tranzytowy.

Dzień 2

Po śniadaniu wyjazd w stronę Calais. Tunel pod kanałem La Manche. Długi przejazd do St. Ives w Kornwalii na tygodniowy pobyt w ośrodku St. Ives Bay Holiday Park***.

Dzień 3

Relaks w ośrodku i na pięknej, piaszczystej plaży nad Atlantykiem.

Dzień 4

Całodzienna wycieczka do historycznego Truro z XVI w. katedrą i Tintagel, miejscowości związanej z legendą o królu Arturze. Zwiedzanie miasteczka, ruin zamku Tintagel na wysokim wzgórzu nad Atlantykiem (gdzie podobno urodził się król Artur) i muzeum króla Artura.

Dzień 5

Przed południem wycieczka piesza do St. Ives. Zwiedzanie tonącego w kwiatach miasta artystów i muzeum sztuki nowoczesnej Tate Gallery. Spacer po przepięknych plażach St. Ives.

Dzień 6

Całodzienna wycieczka autokarowa do największego na świecie kompleksu botanicznego Eden Project. Podziwianie roślinności ze wszystkich kontynentów w olbrzymich, kulistych rezerwatach. Po południu przejazd do Bodmin, stolicy Kornwalii. Zwiedzanie miasta m.in. XVIIIw. gospody Jamajka Inn, a następnie przejazd przez słynne wrzosowiska, gdzie znajdowało się jezioro Dozmary Pool związane z legendą króla Artura.

Dzień 7

Całodzienna wycieczka autokarowo-piesza do cudów przyrody – kompleksu klifów i plaż Kynance Cove i Lizard Point. Kilkugodzinny spacer w dramatycznej scenerii postrzępionych skał obmywanych falami Atlantyku.

Dzień 8

Przed południem półdniowa wycieczka na magiczną wyspę St. Michael’s Mount, z tajemniczym, średniowiecznym monastyrem, przekształconym w zamek, dostępną tylko w czasie odpływu. Po południu relaks w ośrodku. Pakowanie się.

Dzień 9

Rano wyjazd z ośrodka. Przejazd przez Walię do Fishguard. Przeprawa promowa Fishguard – Rosslare w Irlandii. Wieczorem przyjazd do ośrodka Wolseley Holiday Lodges**** w hrabstwie Carlow, na tygodniowy pobyt.

Dzień 10

Odpoczynek w ośrodku. Korzystanie z jego licznych atrakcji m.in. pól golfowych, krytego basenu i innych. Poznawanie okolicy.

Dzień 11

Całodzienna wycieczka do Dublina. Zwiedzanie katedry św. Patryka i katedry Kościoła Chrystusowego. Zamek Dubliński, Trinity College, Grafton Street – główny deptak Dublina, pomnik Molly Malone. Późnym popołudniem wizyta w Temple Bar, słynnej starej dzielnicy dublińskich pubów. Wieczorem przyjazd do ośrodka.

Dzień 12

Półdniowa wycieczka w góry Wicklow. Zwiedzanie kompleksu celtyckich budowli w Glendalough z VI w. oraz delektowanie się przepięknym krajobrazem górskim.

Dzień 13

Całodzienna wycieczka do Cashel – wczesnośredniowiecznej twierdzy na skale, w XIIw. przekształconej w opactwo, Tipperary – o którym marzyli irlandzcy emigranci w USA. Kilkugodzinny pobyt w niezwykłej scenerii najbardziej znanych klifów europy – Cliffs of Moher.

Dzień 14

Pobyt w ośrodku. Spacer po okolicy. Nauka tańców irlandzkich.

Dzień 15

Całodzienna wycieczka do Kilkenny, Waterford i Dunmore East. Zwiedzanie słynnego zamku Kilkenny Castle i podziwianie najciekawszych budynków z epoki Tudorów i późniejszych, położonych wzdłuż kolorowej High Street m.in. Rothe House, Tholsel, Butter Slip i średniowieczny zajazd Kyteler’s Inn. Po południu przejazd do Waterford i pobyt w malowniczej wiosce rybackiej Dunmore East. Wieczorem pakowanie i przygotowanie do wyjazdu z ośrodka.

Dzień 16

Wcześnie rano wyjazd w kierunku Rosslare. Przeprawa promowa do Fishguard. Przejazd przez Walię i Anglię w kierunku Eurotunelu. Po drodze krótkie zwiedzanie Stonehenge, słynnego kamiennego kręgu wybudowanego 3000 lat p. n. e. Po przeprawie Eurotunelem, późnym wieczorem przyjazd do Calais. Nocleg tranzytowy.

Dzień 17

Po śniadaniu wyjazd w stronę Polski.

Dzień 18

Przyjazd do Łodzi wcześnie rano.

Zakwaterowanie: W Kornwalii zamieszkamy w ośrodku St.Ives Bay Holiday Park***, położonym w pobliżu przepięknej piaszczystej plaży, korzystając z licznych atrakcji na jego terenie: krytego basenu, baru z muzyką na żywo i 2 pubów. Na miejscu sklep i Bay Bistro z posiłkami w przystępnych cenach. Będziemy mieszkać w 5-i 6-osobowych domkach, składających się z dwóch i trzech sypialni, salonu z kolorowym TV, w pełni wyposażonej kuchni oraz łazienki.

W Irlandii zmieszkamy w luksusowym ośrodku Wolseley Holiday Lodges**** w hrabstwie Carlow (między Dublinem a Kilkenny). Na terenie ośrodka znajdziemy 18-dołkowe pola golfowe, znane w całej Irlandii, przepiękny, kryty basen, restauracje i wiele innych atrakcji. Spędzimy ten tydzień w komfortowych, przestronnych, 7-osobowych domkach z czterema sypialniami, dwiema łazienkami, pięknie urządzonym salonem i świetnie wyposażoną kuchnią.

W drodze do i z Wielkiej Brytanii planujemy 2 noclegi tranzytowe ze śniadaniami. 14 noclegów w Kornwalii i Irlandii.

Wyżywienie: We własnym zakresie. Można wziąć produkty z Polski lub kupować na miejscu. Wariant luksusowy – korzystanie z barów i restauracji. W motelach po drodze śniadanie kontynentalne.

Przejazd: Komfortowym autokarem wyposażonym w WC, video, barek i klimatyzację. Jedziemy przez Niemcy, Holandię i Belgię.

Cena: kalkulacja na życzenie klienta

Cena obejmuje: przejazd, 14 noclegów w luksusowych domkach, wszystkie wycieczki, przeprawy promowe Walia – Irlandia, przejazd Eurotunelem do i z Wielkiej Brytanii, opiekę pilota, ubezpieczenie KL i NNW.

Cena nie obejmuje: wstępów (ok. 30 GBP i 60 EUR) i wyżywienia. Jeśli kurs GBP lub EUR zwiększy się znacznie, możliwa jest niewielka dopłata kursowa.

Zdjęcia

Eden Project Koncert Uliczny Kynance Cove Lizard Point Okolice Tintagel