Dzika Alaska z rejsem luksusowym statkiem

08.07 – 22.07.2012 (15 dni - zapisy zakończone)

Seattle – Vancouver – 7-dniowy rejs statkiem po Alasce – Anchorage – Talkeetna – Park Denali – Fairbanks – Seattle


Alaska

Dzień 1

Przejazd z Łodzi. Przelot do Seattle lub Vancouver przez jeden z portów europejskich. Krótkie zwiedzanie miasta, jeśli Vancouver. Przejazd do Vancouver, jeśli Seattle, nocleg.

Dzień 2

Rano zwiedzanie Vancouver, uważanego przez wielu za najpiękniejsze miasto świata. Znajdziemy tu zapadające w pamięć spektakularne widoki niebosiężnych gór i skrzącego się morza. Czas na odpoczynek w trzecim co do wielkości parku miejskim na świecie – Stanley Park i zakwaterowanie w hotelu. Po obiedzie zwiedzimy drugie największe Chinatown z pięknym, klasycznym ogrodem oraz pierwszą dzielnicę tego miasta – Gastown, położoną nad samą zatoką. Upamiętnia ona kolorową przeszłość Vancouver z czasów kliperów i handlu z Orientem. Zatrzymamy się również przy punkcie widokowym Prospect.

Po południu zaokrętowanie na luksusowym statku Coral Princess lub podobnym na 7-dniowy rejs po Alasce. Na statku znajduje się m.in. kilka restauracji z wykwintnym menu, trzy baseny, w tym jeden kryty, galeria sztuki, 9-dołkowe pole golfowe i symulator golfa, korty sportowe, SPA z wystrojem wzorowanym na wyspie Bali, siłownia z widokiem na ocean, salon „Churchill’s” z palarnią cygar i barem z ekskluzywnym alkoholem, 24-godzinny bufet i całodobowa obsługa pokojowa, trzy sale teatralne i koncertowe oraz kasyno. Wszystko to na kilkunastu pokładach. Kabiny są 2- i 3-osobowe z łazienką i bardzo ładnym wystrojem. Kabiny typu standard, w których będziemy mieszkać, są kabinami wewnętrznymi, ale przestronnymi (14m2). Kabiny z oknem lub balkonem wiążą się z dopłatą min. $200 i $600 od osoby w zależności od pokładu. W cenie rejsu mamy uwzględnione 3 posiłki dziennie + 24-godzinny bufet, część napoi i uczestnictwo w większości atrakcji. Po zawinięciu do portów na trasie będziemy wspólnie (naszą grupą) zwiedzać najciekawsze miejsca w pobliżu przystani, która najczęściej jest w samym centrum miasteczka. Chętni mogą wybrać się na proponowane na statku imprezy fakultatywne typu: przeloty helikopterem, przejażdżki psim zaprzęgiem, wycieczki na łowienie ryb itp. Cennik możemy uzyskać na kilka tygodni przed rejsem.

Dzień 3

Ten dzień spędzimy na morzu, płynąc z Brytyjskiej Kolumbii poprzez słynny Inside Passage, czyli drogę wodną ukształtowaną przez lodowce, korzystając z licznych atrakcji na statku.

Dzień 4

Tego dnia dopłyniemy do Ketchikan na Alasce. Wybudowane na stromych zboczach miasto jest uważane za pierwsze założone w tym stanie. Zwiedzimy tutaj m.in. Creek Street z drewnianymi domkami umieszonymi na palach nad wodami zatoki, które dawniej tworzyły tzw. red-light district, czyli dzielnice domów publicznych z zachowanym do dzisiaj Dolly’s House, będącym turystyczną atrakcją. Zwiedzimy również muzeum totemów indiańskich. Po południu wypływamy w dalszy rejs.

Dzień 5

Rano dopływamy do Juneau, stolicy Alaski, która jest osiągalna tylko drogą morską lub z powietrza. Można tutaj zjeść wspaniałego łososia, a w zatoce zobaczyć kilka spośród 600 wielorybów humbaków traktujących to miasto również jako swoją stolicę. Spędzimy tutaj cały dzień i wieczorem odpływamy.

Dzień 6

Rano dopływamy do Skagway, które powstało w czasie „gorączki złota” nazywanej Klondike Gold Rush. Przejdziemy się zabytkową ulicą Broadway będącą częścią parku historycznego związanego właśnie z „gorączką złota”. Zajrzymy również na cmentarz poszukiwaczy złota i przejdziemy jednym z pieszych szlaków do pobliskich jezior. Możemy tu obejrzeć niezwykły spektakl przypominający czasy „gorączki złota” z tańczącymi dziewczynami, strzelaniną i muzyką typową dla saloonów. Wieczorem wypływamy.

Dzień 7

Płyniemy do Glacier Bay National Park. Czekają nas tu niesamowite przeżycia związane z niepowtarzalnymi widokami na lodowce bezpośrednio łączące się z taflą morza, co powoduje ich częste odłamywanie i wpadanie całych ton lodu do wody (tzw. cielenie się lodowców). W tym dniu możemy spotkać wiele wspaniałych przedstawicieli fauny alaski np. czarnego niedźwiedzia, lwy morskie i wieloryby.

Dzień 8

Wpływamy do College Fiord będącego częścią Prince William Sound, niezwykłego obszaru lodowcowego. Wokół College Fiord znajduje się kilkadziesiąt ogromnych lodowców noszących w większości nazwy znakomitych, amerykańskich uniwersytetów np. Harvard Glacier, czy Yale Glacier. W 1964 ten fiord był epicentrum największego w historii Stanów trzęsienia ziemi.

Dzień 9

Dopływamy do Whittier, żegnamy się ze statkiem i wsiadamy w autokar, którym będziemy podróżować w dalszej części wyprawy. Przejedziemy nim na północ, zatrzymując się w miejscach widokowych i wypatrując m.in. białych wielorybów. Po południu dojedziemy do miejscowości Talkeetna. Zobaczymy tu Alaskę taką jaka została przedstawiona w kultowym serialu „Przystanek Alaska”. Filmowe miasteczko Cicley było wzorowane właśnie na uroczej Talkeetnie. Przejazd na nocleg do Denali i zakwaterowanie w drewnianych domkach w otoczeniu dzikiej przyrody.

Dzień 10

Rano jedziemy do Parku Narodowego Denali. Będziemy mogli podziwiać łańcuch górski Alaska Range z najwyższym szczytem Ameryki Północnej – Mt. McKinley (6194m n.p.m.) na czele. Przejazd przez park narodowy Denali. Przepiękne i niepowtarzalne krajobrazy – masyw najwyższej góry oraz tundra i tajga. Na postojach będziemy wypatrywać licznych tu zwierząt m.in. niedźwiedzi grizzly, karibu, łosi, owiec Dalla, rysi, wilków i innych. Nocleg w Denali.

Dzień 11

Rano przejeżdżamy do Fairbanks – ostatniego miasta Alaski przed kołem podbiegunowym. Zwiedzimy tutaj Gold Heart Plaza, pomnik Pierwszej Rodziny nad rzeką Chena i Park Pionierów. Odbędziemy 4-godzinną wycieczkę parowcem po rzece Chena (4 godz., ok. 55 USD w tym drobny poczęstunek). W czasie rejsu oglądamy indiańskie domostwa, podziwiamy psy husky, wyroby indiańskiego i eskimoskiego rzemiosła, w czasie krótkich postojów. Nocleg w Fairbanks.

Dzień 12

Rano wyruszamy w drogę powrotną na południe. Po południu dojeżdżamy do Anchorage, największego miasta Alaski, gdzie znajduje się m.in. linia startowa dla wyścigów psich zaprzęgów oraz pomnik kapitana Cook’a w Resolution Park. Wieczorem poznajemy życie nocne Alaski i około 22 udajemy się na lotnisko. Przelot nocny do Seattle

Dzień 13

Wcześnie rano lądujemy w Seattle (czyli jak Meg Ryan przeżywamy „Bezsenność w Seattle”). Zwiedzanie miasta. Zobaczymy tutaj Wzgórze Królowej Anny, położone w samym centrum miasta jezioro Lake Union, Seattle Skyline z niebotycznymi wieżowcami, wybudowaną w 1962r. wieżę Space Needle oraz zatokę Elliott Bay. Czas na ostatnie zakupy. Nocleg w Seattle.

Dzień 14

Przejazd na lotnisko. Odlot do kraju.

Dzień 15

Przylot do Polski i transfer do Łodzi.

UWAGA!!! Program może być realizowany w zmienionej kolejności w przypadku innego schematu przelotów.

Cena: 6900PLN + 2300USD

Cena obejmuje:

 • wszystkie przeloty
 • 7-dniowy rejs luksusowym statkiem w kajutach 2-osobowych, z pełnym wyżywieniem i atrakcjami wymienionymi w programie
 • noclegi w hotelach i motelach*** w pokojach 2-, 3-osobowych z łazienkami
 • śniadania kontynentalne na większości trasy
 • przejazdy komfortowym autokarem lub minibusem
 • transfery z i na lotniska w tym również z Łodzi do Warszawy
 • ubezpieczenie NNW i KL
 • opiekę polskiego pilota – przewodnika i przewodników lokalnych

Cena nie obejmuje:

 • pozostałego wyżywienia (min. 20 USD dziennie)
 • biletów wstępu do parków narodowych i pozostałych atrakcji wymienionych w programie (łącznie około 100 USD)
 • imprez fakultatywnych (cennik w późniejszym terminie)
 • napojów alkoholowych na statku
 • napiwków kierowców autokarów i przewodników lokalnych oraz obsługi statku
 • opłaty za nadanie bagażu przed przelotem Anchorage-Seattle w wysokości 20 USD

Ze względu na ograniczone możliwości zakwaterowania na Alasce i konieczność dużo wcześniejszej rezerwacji rejsu i przelotów, prosimy o jak najszybsze dokonywanie zapisów.

Zdjęcia

Indianka z Plemienia Athabaskow Niedzwiedzie Grizzly na Grouse Mountain Park Narodowy Denali Pociag Widokowy w Skagway Rejsowy Statek Coral Princess w College Fiord Skagway