Wycieczka pobytowo-objazdowa

Hiszpania (14 dni)

Barcelona – Valencia – Nerja – Granada – Sevilla – Cordoba – Gibraltar – Toledo – Madryt

Wycieczka pobytowo-objazdowa Hiszpania

Zapraszamy na niezapomnianą podróż po Hiszpanii! W jej czasie będziemy mogli poznać cudowną Katalonię, egzotyczną Andaluzję, zahaczyć o Gibraltar i wypocząć na słynnym Costa del Sol. Odwiedzimy również Toledo i Madryt, a po drodze zatrzymamy się w dwóch niezwykłych, francuskich miastach – Avignon i Lyonie.

A oto nasz program:

Dzień 1

Wyjazd z Łodzi ok. godz. 12. Przejazd do Francji

Dzień 2

Wczesnym popołudniem przyjazd do Avignon. Zwiedzanie Pałacu Papieskiego, XII wiecznych murów obronnych oraz mostu Pont St-Benézet. Nocleg w hotelu Formule 1.

Dzień 3

Po śniadaniu przejazd do Barcelony, stolicy Katalonii. Zwiedzimy tam bajeczny park Güell zaprojektowany przez Gaudiego oraz kościół Świętej Rodziny Sagrada Familia, który stał się wizytówką Barcelony. Zobaczymy też stare miasto, Ramble, Łuk Triumfalny oraz Plac Kataloński. Czas wolny w okolicy Portu Vell nad którym góruje 50-metrowy pomnik Kolumba, będący jednocześnie punktem widokowym. Wieczorem u podnóża góry Montjuic zachwyci nas spektakularny pokaz Magicznych Fontann. To połączenie gry świateł i wody przy dźwiękach muzyki.

Dzień 4

Po śniadaniu długi przejazd do Nerja na Costa del Sol. Po drodze krótki spacer po Walencji. Nerja, zwana „Balkonem Europy”, jest malowniczo usytuowanym w głębi morza skalistym przylądkiem, z którego roztaczają się wyjątkowo piękne widoki na morze oraz otaczającą okolicę. Zabytkowe centrum miasta wypełniają wąskie, kręte uliczki z białymi domami i balkonami tonącymi w kwiatach. Zakwaterowanie w ośrodku wakacyjnym Stella Maris *** usytułowanym przy samej plaży w apartamentach 4- i 6-osobowych, 2- i 3-pokojowych. W każdym apartamencie balkon z widokiem na morze, łazienka i dobrze wyposażona kuchnia. Do naszej dyspozycji ogród tropikalny z basenem kąpielowym.

Dzień 5-10

Pobyt w ośrodku. Relaks na basenach i plaży. W czasie pobytu 3 wycieczki do Granady, Sevilli i Cordoby oraz Gibraltaru. Wszystkie wycieczki w cenie imprezy!

Dzień 6

Wycieczka do Granady, miasta założonego przez Arabów. Zwiedzimy Alhambrę – dawną twierdzę mauretańskich kalifów z pięknymi ogrodami na tle imponujących gór Sierra Nevada.

Dzień 7

Odpoczynek w naszym ośrodku w Nerja. Czas wolny na relaks lub też zwiedzanie najbliższej okolicy.

Dzień 8

Wyruszamy na jednodniową wycieczkę do miast, w których kultura Islamu łączy się z Chrześcijaństwem, do Sevilli, stolicy flamenco oraz Cordoby. W Sevilli zwiedzimy pałac Mudejar oraz Wieżę la Girald (jest to muzułmańśki minaret wkomponowany w bryłę jednego z największych kościołów gotyckich świata), a w Cordobie unikalny zespół pałacowy z wpływami islamskimi, Alcazar.

Dzień 9

Wycieczka na południowo-zachodni kraniec Europy, do Gibraltaru. Jest to ostatnia kolonia europejska, oddzielona tylko wąską cieśniną od Afryki. Ponad miastem wznosi się ponad 400-metrowy masyw wapienny. Dodatkową atrakcją turystyczną są magoty gibraltarskie występujące jedynie w tym rejonie. Ten specyficzny gatunek małp został stosunkowo oswojony przez przybywających tu turystów.

Dzień 10

Relaks w hotelu, czyli plażowanie, kąpiele w morzu i basenie.Koncert z pokazem i nauką tańca flamenco.

Dzień 11

Wcześnie rano wyjazd w stronę Madrytu. Po drodze krótka wizyta w średniowiecznym Toledo. Po południu przyjazd do Madrytu. Spacer po placu Puerta del Sol. Krótkie zwiedzanie okolic Pałacu Królewskiego. Nocleg.

Dzień 12

Wyjazd w stronę Lyonu. Długi przejazd. Późno wieczorem zakwaterowanie w hotelu w Lyonie.

Dzień 13

Zwiedzanie Lyonu. Spacer po jego historycznej części, wpisanej na listę UNESCO. Zobaczymy też ruiny budowli rzymskich i największy we Francji park miejski Parc de la Tece d`Or. Po południu wyjazd w stronę Polski.

Dzień 14

Przyjazd do Łodzi w godzinach wieczornych

Cena: kalkulacja na życzenie klienta obejmuje:

  • 7 noclegów w apartamentach 4-6-osobowych na Costa del Sol
  • 4 noclegi w hotelach turystycznych typu Formule 1 i Etap w Avignon, Barcelonie, Madrycie i Lyonie w pokojach 2-, 3-osobowych.
  • 4 śniadania kontynentalne. Pakiet 7 obiadokolacji w Nerja dodatkowo 70 EUR
  • przejazd autokarem Lux ( WC, barek, lodówka, klimatyzacja)
  • wszystkie wymienione w programie wycieczki
  • opiekę pilota
  • ubezpieczenie KL do 15000 EUR,NNW do 15000 PLN

Na wstępy do zwiedzanych obiektów i inne płatne atrakcje turystyczne należy przeznaczyć ok. 120 EUR