Chiny

19.09 – 08.10.2017 | 3.10.2017 - 22.10.2017(20 dni)

Rejs po rzece Jangcy i najznamienitsze miasta Chin

Chiny

Program wycieczki

19.09

Zbiórka na lotnisku w Warszawie w hali odlotów dwie godziny przed odlotem, wylot do Chin przez jeden z portów europejskich. Szczegółowe informacje każdy uczestnik otrzymuje na około tydzień przed planowanym wylotem.

20.09

PEKIN (LUNCH, KOLACJA) 
Przylot do Pekinu. Po południu zwiedzanie największego miejskiego placu na świecie, Placu Tiananmen położonego w samym sercu Pekinu. Przejazd obok obiektów olimpijskich. Kolacja i czas wolny.

21.09

PEKIN (ŚNIADANIE, LUNCH, KOLACJA)
Zwiedzanie Zakazanego Miasta (UNESCO), zwanego też Zimowym Pałacem Cesarskim. Pałac wznosi się dokładnie w samym centrum starego Pekinu. Budowa Zakazanego Miasta rozpoczęła się w 1406 roku za czasów dynastii Ming i trwała 14 lat. Pałac był rezydencją 24 cesarzy z dynastii Ming i Qing. Zakazane Miasto jest największym zespołem pałacowym na świecie i zajmuje powierzchnię 720 tysięcy metrów kwadratowych. Zwiedzanie Pałacu Letniego (UNESCO) - najlepiej zachowanego Ogrodu Cesarskiego, którego chińska nazwa Yihe Yuan oznacza Ogród Pielęgnowania Harmonii. Miejsce to jest połączeniem pięknej scenerii z bogactwem architektury. Przejażdżka rikszami po urokliwych uliczkach najstarszej części miasta tzw. Hutongach. Wieczorem kolacja, podczas której głównym daniem będzie specjalność kuchni lokalnej - kaczka po pekińsku.

22.09

PEKIN (ŚNIADANIE, LUNCH, KOLACJA)
Wyprawa poza miasto na Wielki Mur Chiński (UNESCO), jeden z siedmiu cudów świata. Ta największa budowla świata rozciąga się na długości 6 350 kilometrów, mogą z niej Państwo podziwiać przepiękne krajobrazy otaczających ją gór Tianshou. Następnie przejazd i zwiedzanie doliny Grobowców Cesarzy z Dynastii Ming, do których droga wiedzie Aleją Duchów strzeżoną przez monumentalne posągi. Nocleg w Pekinie.

23.09

PEKIN - XI’AN (ŚNIADANIE, LUNCH)
Zwiedzanie Świątyni Nieba, która jest jednym z największych zabytków sakralnych Chin, a zarazem jednym z najpiękniejszych parków w Pekinie i cennym zabytkiem historycznym wpisanym na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO. Zwiedzanie Świątyni Lamy - jednej z najznamienitszych w Pekinie świątyń lamaistycznych ze wspaniałym posągiem Buddy Maitrei mającym 26 metrów wysokości. Przejazd nocnym pociągiem do Xi'an (miejsca sypialne).

24.09

XI’AN (LUNCH, KOLACJA)
Po przyjeździe wizyta w Muzeum Prowincji Shaanxi - posiadającym bogate zbiory ukazujące historię tej prowincji od czasów prehistorycznych po okres panowania dynastii Qing. Zwiedzanie Pagody Dzikiej Gęsi z VII wieku - symbolu Xi'an. Przejazd do Muzeum Armii Terakotowej (UNESCO) - grobowca pierwszego chińskiego cesarza, Qin Shi Huang Di, którego strzeże armia ośmiu tysięcy figur naturalnej wielkości wykonanych z wypalonej gliny. Wieczorem bankiet pierożkowy w słynnej restauracji Defaczang. Nocleg w Xi’an.

25.09

XI’AN - CHONGQING (ŚNIADANIE, LUNCH, KOLACJA)
Zwiedzanie miasta: spacer po zabytkowych murach miasta, podziwianie Wieży Dzwonu i Wieży Bębna usytuowanych w samym sercu Xi'an. Spacer do dzielnicy muzułmańskiej - pełnej wąskich uliczek wypełnionych straganami oferującymi wyroby rzemiosła ludowego i pamiątki. Wielki Meczet - jeden z najstarszych meczetów w Chinach, który jest znakomitym przykładem połączenia architektury islamu z tradycyjną klasyczną architekturą Chin. Wieczorem przelot do Chongquing - jednego z największych miast w Chinach. Po przylocie transfer do hotelu i nocleg.

26.09

CHONGQING - REJS PO JANGCY (ŚNIADANIE, LUNCH, KOLACJA)
Po śniadaniu zwiedzanie miasta. W programie: zwiedzanie starego miasta Ciqikou, będącego niegdyś tętniącym życiem portem handlowym, który prawdziwą świetność zyskał za czasów panowania dynastii Ming. Kolejno wizyta w Hali Ludowej oraz na Placu Ludowym, a następnie transfer na przystań, zaokrętowanie na statek i nocleg.

27.09

REJS PO JANGCY (ŚNIADANIE, LUNCH, KOLACJA)
Rejs po Jangcy. W ciągu dnia zejście na ląd i zwiedzanie Fengdu (zwanego też Miastem Duchów) - jednego z ciekawszych miejsc odwiedzanych w czasie rejsu, gdzie znajduje się góra Pingdu Shan, nazywana siedliskiem duchów i diabłów. Powrót na statek, kontynuacja rejsu.

28.09

REJS PO JANGCY (ŚNIADANIE, LUNCH, KOLACJA)
Wcześnie rano wyruszamy w dalszy rejs. Zobaczymy trzy przełomy na rzece Jangcy: Przełom Qutang, Przełom Wu i Przełom Xiling. W zależności od stanu wody, spływ jednym z dopływów rzeki - strumieniem Shennong lub wizyta w Mieście Białego Króla. Nocleg na statku.

29.09

REJS PO JANGCY - YICHANG - SZANGHAJ (ŚNIADANIE, LUNCH, KOLACJA)
Zwiedzanie Wielkiej Tamy Trzech Przełomów. Ta gigantyczna budowla na zawsze zmieniła otaczający krajobraz. Zakończenie rejsu w Yichang, transfer na lotnisko i przelot do Szanghaju. Po kolacji pokaz słynnej Szanghajskiej Grupy Akrobatycznej. Nocleg.

30.09

SZANGHAJ (ŚNIADANIE, LUNCH, KOLACJA)
Po śniadaniu zwiedzanie Świątyni Nefrytowego Buddy, w której umieszczono naturalnej wielkości posąg wykonany w całości z czystego i bardzo cennego nefrytu, przywieziony z Birmy w 1882 r. Wizyta w Szanghajskim Muzeum Historii - posiadającym ponad 120 000 eksponatów prezentujących bogactwo sztuki chińskiej na przestrzeni dziejów. Spacer po malowniczym bulwarze, słynnym Bundzie, z którego rozpościera się widok na nowoczesne budynki po drugiej stronie rzeki Huangpu. Wizyta w przepięknych Ogrodach Yu, założonych za czasów panowania dynastii Ming w XVI wieku. Nocleg w Szanghaju.

01.10

SZANGHAJ - SUZHOU - SZANGHAJ (ŚNIADANIE, LUNCH, KOLACJA)
Wycieczka do Suzhou - miasta założonego w V wieku p.n.e., jednego z najstarszych miast w dorzeczu rzeki Jangcy. Zwiedzanie miasta: Ogród Pokornego Zarządcy - jednego z najpiękniejszych przykładów chińskiej sztuki projektowania ogrodów, Muzeum Jedwabiu oraz Instytut Hafciarstwa - centrum jednej z czterech głównych szkół haftu w Chinach. Powrót do Szanghaju, gdzie będą Państwo mogli udać się na zakupy na słynny targ Nanjin Lu lub czas wolny. Nocleg w Szanghaju.

02.10

SZANGHAJ - GUILIN (ŚNIADANIE, LUNCH, KOLACJA)
W godzinach porannych transfer na lotnisko i wylot do Guilin, które jest jednym z najbardziej malowniczych i zielonych miast Chin. Jego historia sięga 2200 lat. Przez wielu uważane jest za najpiękniejsze miasto świata. Po przylocie zwiedzanie Jaskini Trzcinowego Fletu i Góry Trąby Słonia, uważanej za najsłynniejszą górę w Guilin. Nocleg w Guilin.

03.10

GUILIN - YANGSHUO (ŚNIADANIE, LUNCH, KOLACJA)
Po śniadaniu przejazd na przystań Zhujiang i rejs po rzece Li. Przybycie do Yangshuo, zwiedzanie miasteczka i wizyta na słynnym bazarze Yangshuo. Zakwaterowanie i nocleg w hotelu w Yangshuo.

04.10

YANGSHUO - GUILIN - KANTON (ŚNIADANIE, LUNCH)
Po śniadaniu czas wolny, który można będzie poświęcić na zwiedzanie pięknych plenerów Yangshuo. Po południu powrót do Guilin, wieczorem przejazd nocnym pociągiem do Kantonu (miejsca sypialne).

05.10

KANTON (LUNCH, KOLACJA)
Przyjazd do Kantonu, zwiedzanie miasta, między innymi: Świątyni Sześciu Banianów, Mauzoleum Sun Jat-sena, uznawanego za “ojca współczesnych Chin". Zwiedzanie Świątyni Rodziny Chen, która składa się z zespołu XIX-wiecznych budynków wzniesionych w tradycyjnym stylu, ufundowanej przez członków rodziny Chen. Nocleg w Kantonie.

06.10

KANTON - MAKAO (ŚNIADANIE, LUNCH, KOLACJA)
Po śniadaniu przejazd do Makao, zwanego również "Wschodnim Monte Carlo". Po przyjeździe spacer po starej części miasta, gdzie znajdują się ruiny Katedry Świętego Pawła. Zwiedzanie położonej u podnóża wzgórza Penha Świątyni, Bogini Matki A-Ma. Nocleg w Makao.

07.10

MAKAO - HONG KONG (ŚNIADANIE, LUNCH, KOLACJA)
Po śniadaniu rejs do Hong Kongu. Wjazd na Wzgórze Wiktorii, skąd rozpościera się wspaniały widok na miasto i zatokę. Następnie przejazd do Zatoki Repulse znajdującej się po drugiej stronie Hong Kongu. Zwiedzanie rybackiej wioski Aberdeen i wizyta na słynnym targu Stanleya. Zakwaterowanie i nocleg w hotelu w Hong Kongu.

08.10

HONG KONG - POLSKA (ŚNIADANIE)
Po śniadaniu transfer na lotnisko i przelot do Warszawy przez jeden z europejskich portów lotniczych.

Cena : 6130 PLN + 1870 USD

Cena obejmuje:

 1. Bilety wstępu do wszystkich wymienionych w programie obiektów.
 2. Przelot na trasie Warszawa - Pekin i Hong Kong - Warszawa przez jeden z europejskich portów lotniczych.
 3. Przeloty wewnętrzne na trasie Xi'an - Chongqing, Yichang - Szanghaj, Szanghaj - Guilin.
 4. Przejazdy pociągiem na trasie Pekin - Xi'an (miejsca sypialne), Guilin - Kanton (miejsca sypialne).
 5. Przejazdy klimatyzowanym autokarem lub mikrobusem według programu.
 6. Rejs po rzece Li oraz rejs na trasie Makao - Hong Kong.
 7. Rejs statkiem po rzece Jangcy w dwuosobowych kabinach ****, z łazienką.
 8. Opiekę polskiego pilota na całej trasie wycieczki.
 9. Opiekę lokalnych przewodników.
 10. Zakwaterowanie w hotelach **** w dwuosobowych pokojach z łazienką i klimatyzacją.
 11. Posiłki według programu.
 12. Ubezpieczenie KL, NNW, OC i bagażu (bez ewentualnej zwyżki z tytułu choroby przewlekłej).
 13. Wizę chińską.
 14. Opłaty lotniskowe i opłaty pobierane przez linie lotnicze za wystawienie biletu.
 15. Podatek VAT

  Cena nie obejmuje:
 1. Napiwków dla lokalnych przewodników i kierowców 4 USD/dzień.
 2. Dodatkowych napojów do posiłków.
 3. Ewentualnych opłat za fotografowanie i filmowanie.
 4. Usług tragarzy na dworcach kolejowych i lotniskach.
 5. Udziału w wycieczkach i zajęciach fakultatywnych nieobjętych programem zwiedzania

Zdjęcia

Brama Najwyzszej Harmonii oraz piec marmurowych mostow w Zakazanym Miescie Opera Pekinska Terakotowa Armia Ulice Hongkongu