Lazurowe Wybrzeże, Prowansja i Alpy

Obóz letni w Francji (12-19 lat)

(17 dni)

>Lazurowe Wybrzeże, Prowansja i Alpy

Zapraszamy na niezwykłą przygodę w dwóch najpiękniejszych regionach Francji: rozświetlonej słońcem francuskiej Prowansji i niebotycznych Alpach. Poznamy miejsca i krajobrazy, które dawały natchnienie wielu znakomitym malarzom takim jak: Renoir, Picasso, Matisse i Chagall. Spróbujemy zrozumieć co jest tak fascynującego w świetle, kolorycie i zapachu Prowansji i Górnej Sabaudi, że od wielu lat były i nadal są „mekką“ artystów z całej Europy.

 

Zakwaterowanie: Pierwszy tydzień spędzimy w Cannes na Lazurowym Wybrzeżu. Zamieszkamy w rezydencji apartamentowej, 50 m od plaży i około 2 km od centrum. Na terenie rezydencji znajdują się dwa baseny i piękny ogród z śródziemnomorską roślinnością. Apartamenty są 4-, 5- i 7-osobowe i składają się z: pokoju dziennego z trzema łóżkami, dwuosobowej sypialni, a w 7 os. dodatkowo hallu z łóżkiem piętrowym. W każdym apartamencie znajduje się łazienka, WC i aneks kuchenny, wyposażony w elektryczną kuchenkę, lodówkę, zmywarkę, garnki, naczynia i sztućce. Każdy apartament ma balkon lub taras z widokiem na morze lub basen i ogród. W pobliżu rezydencji znajdują się sklepy, targ prowansalski i inne atrakcje.

Drugi tydzień spędzimy w równie sławnym Chamonix – Mont Blanc w rezydencji apartamentowej położonej w pobliżu centrum i tras wędrownych. Apartamenty są podobnie wyposażone i mają podobny rozkład.

Wyżywienie: Trzy posiłki dziennie, które będziemy przygotowywać w apartamentach wspólnie z opiekunami, głównie z produktów zakupionych przez Wonderland Tours w Polsce, wg. jednolitego jadłospisu.

Przejazd: Komfortowym autokarem wyposażonym w WC, video, barek i klimatyzację. Jedziemy przez Czechy, Austrię i Włochy. Przejazd trwa ok. 28 godzin. W czasie przejazdu będą serwowane gorące kubki XXL Knorra.

Program: Zwiedzanie Cannes, Nicei, Antibes, Monaco i Monte Carlo w czasie pobytu na Lazurowym Wybrzeżu i XIV wiecznego Annecy w drugim tygodniu. Ponadto pobyt w delfinarium pod Antibes (pokazy delfinów, orek, tunel z rekinami), relaks w ośrodku i na plaży, wycieczki piesze po górach, wjazd kolejką linową na jeden ze szczytów alpejskich i wiele innych atrakcji.

Cena: kalkulacja na życzenie klienta obejmuje: przejazd, 14 noclegów, wszystkie wycieczki, wyżywienie, opiekę wychowawców, ubezpieczenie KL i NNW.

Koszty dodatkowe: bilety wstępu, zakupy mleka i bagietek (ok. 45 EUR). Zalecane kieszonkowe min. 50 EUR.