ANGLIA/SZKOCJA

(16 DNI)

ANGLIA/SZKOCJA

Zapraszamy na niezwykłą wyprawę do Szkocji, zaczarowanej krainy, w której baśń, legenda i bohaterska przeszłość splatają się z teraźniejszością, tworząc niepowtarzalną atmosferę. Będziemy mogli podziwiać owiane tajemnicą szkockie ‘lochs’ (jeziora), majestatyczne góry dalekiej północy i królewski Edynburg w czasie największego na świecie festiwalu kultury i sztuki.

Zwiedzimy również niezły kawałek Anglii z jej prawdziwymi perełkami: Londynem, Stratfordem, Yorkiem i Oxfordem

Szczegółowy program:

(kolejność zwiedzania może ulec zmianie)

Dzień 1

Wyjazd z Łodzi godz. 600 z pl. Zwycięstwa. Późnym wieczorem przyjazd do Antwerpii/Brukseli. Nocleg tranzytowy.

Dzień 2

Po śniadaniu wyjazd w stronę Calais. Przeprawa Eurotunelem do Wielkiej Brytanii. Przejazd do Londynu. Zwiedzanie miasta: Houses of Parliament, Big Ben, Westminster Abbey, 10 Downing Street, Trafalgar Square, Pałac Buckingham, Oxford Street. Przejazd do hotelu. Nocleg.

Dzień 3

Po śniadaniu zwiedzanie Londynu c.d. Tower of London, most Tower Bridge, Muzeum Figur Woskowych Madame Tussaud's, dom Sherlocka Holmesa. Po południu przejazd w okolice dzielnicy kin i teatrów. Spacer do Leicester Square, Covent Garden, a wieczorem London by night: Soho, Chinatown i Picadilly Circus. Późnym wieczorem powrót do hotelu.

Dzień 4

Po śniadaniu przejazd do Stratford-upon-Avon, miasteczka Szekspira. Zwiedzanie miejsc związanych z wielkim dramaturgiem: dom urodzenia, Holy Trinity Church. Spacer po XVI wiecznych uliczkach i chwila wytchnienia w jednej z magicznych herbaciarni. Przejazd do Doncaster lub Leeds. Nocleg.

Dzień 5

Po śniadaniu przejazd do Yorku. Zwiedzanie przepięknej gotyckiej katedry York Minster Cathedral, spacer po starych murach miejskich, wizyta w centrum historii wikingów Jorvik Centre. Po południu przejazd do Edynburga, wieczorny spacer po mieście. Przejazd na nocleg do Falkirk (pod Edynburgiem).

Dzień 6

Po śniadaniu zwiedzanie Edynburga – Zamek Królewski, St. Gile’s Cathedral, Palace of Holyrood House, Royal Mile, Pomnik Waltera Scotta, Princess Street. Wieczorem dla chętnych Military Tattoo – pokaz orkiestr szkockich na zamku w Edynburgu. Bilety w niewielkich ilościach dostępne w kasie w dniu przedstawienia. Dla pozostałych możliwość podziwiania teatrów ulicznych i artystów, związanych z trwającym festiwalem w Edynburgu. Późnym wieczorem przejazd na nocleg do Falkirk.

Dzień 7

Po śniadaniu wyjazd w stronę ośrodka Great Glen Water Park w północnych Highlands of Scotland. Po drodze wizyta w Stirling. Stare miasto i pomnik Williama Wallace’a (Waleczne Serce). Wczesnym popołudniem podziwianie największego, szkockiego jeziora Loch Lomond. Przy ładnej pogodzie i wystarczającej ilości czasu krótki fakultatywny rejs po jeziorze. Wieczorem przyjazd do ośrodka, zakwaterowanie w 6-osobowych komfortowych domkach.

Dzień 8

Relaks na terenie ośrodka, spacer do pobliskich ruin zamku i wzdłuż Kanału Kaledońskiego.

Dzień 9

Całodzienna wycieczka. Spean Bridge, Fort William – wizyta w destylarni whisky. Wjazd kolejką na Aonach Mor – podziwianie pobliskiego, najwyższego szczytu Wielkiej Brytanii Ben Nevis. Spacer po Glen Coe „Dolinie Płaczu” związanej z tragiczną historią klanu McDonaldów. Przyjazd do ośrodka późnym wieczorem.

Dzień 10

Relaks w ośrodku, możliwość uprawiania sportów wodnych na jeziorze Loch Oich, nad którym położony jest nasz ośrodek. Dla chętnych spływ tratwą po spienionej rzece. Wycieczka piesza do starego pubu, gdzie można skosztować słynnego Haggis’a. Nauka tańców szkockich.

Dzień 11

Całodzienna wycieczka na północny-zachód Szkocji słynną drogą Road to the Isles. Podziwianie przepięknych widoków, m. in. malownicze góry Five Sisters, jezioro Loch Duich, Zamek na wyspie Eilean Donan Castle, Kyle of Lochalsh – panorama wewnętrznych Hebrydów. Plockton – urokliwe miasteczko ze śródziemnomorską roślinnością. Loch Carron. Powrót późnym wieczorem.

Dzień 12

Wycieczka na północ. Fort Augustus, Loch Ness, wypatrywanie Potwora w okolicach Urquhart Castle, wizyta w miasteczku Drumnadrochit z Centrum Potwora. Przejazd do Glen Affric. Piesza wędrówka po malowniczych wrzosowiskach, lasach i wzgórzach. Powrót wieczorem.

Dzień 13

Odpoczynek na terenie ośrodka. Po południu wycieczka do Fort William, zwiedzanie miasteczka i zakupy. Spotkanie podsumowujące nasz pobyt w Szkocji.

Dzień 14

Rano wyjazd z ośrodka. Przejazd przez Szkocję do Gretna Green na granicy z Anglią, gdzie kowal udzielał ślubów młodym parom. Przejazd do Oxford. Nocleg w centrum miasta.

Dzień 15

Zwiedzanie Oxford. Christ Church College, Sheldonian Theatre, St. Mary’s Church, Bodleian Library i inne miejsca związane ze sławnym uniwersytetem. Po południu wyjazd do Polski.

Dzień 16

Przyjazd do Łodzi w godzinach popołudniowych.

W samej Szkocji spędzimy 9 dni, w tym tydzień w przepięknym ośrodku Great Glen Water Park nad jeziorem Loch Oich, położonym między dwoma uroczymi miasteczkami szkockich Highlands Fort William i Fort Augustus. Na dwie noce zatrzymamy się w okolicach Edynburga, żeby podziwiać legendarny zamek, słynne stare miasto z Royal Mile i Holyrood House. Będziemy mogli nasycić się atmosferą Festiwalu, zobaczyć teatry uliczne, paradujące orkiestry szkockich dudziarzy, a przy wcześniejszej rezerwacji niezwykłe widowisko – Military Tattoo.

Niezapomnianą przygodą w Szkocji będzie przejażdżka statkiem po największym szkockim jeziorze – Loch Lomond, zwiedzanie Stirling, miejsca niesamowitego zwycięstwa Williama Wallace’a nad armią angielską, co upamiętnia jego pomnik, wycieczki do Fort Augustus i Fort Williams, poszukiwanie potwora z Loch Ness i wędrówki po słynnych dolinach pokrytych wrzosowiskami – Glen Coe i Glen Affric. Wjedziemy również kolejką linową na Aonach Mor, żeby podziwiać najwyższy szczyt Wielkiej Brytanii – Ben Nevis. W drodze do Szkocji zwiedzimy Londyn, Stratford-upon-Avon, gdzie urodził się Szekspir i dawną stolicę Wikingów – York. W drodze powrotnej odwiedzimy uniwersytecki Oxford.

Zakwaterowanie: 7 noclegów w ośrodku Great Glen Water Park w luksusowych domkach letniskowych (3 sypialnie, salon, kuchnia, łazienka, WC). Na terenie ośrodka mały, kryty basen, restauracja, pub, wypożyczalnia sprzętu wodnego i rowerów. 7 noclegów w czasie przejazdu do i ze Szkocji (Anglia, Edynburg, Belgia) w pokojach 2-3 osobowych ze śniadaniem kontynentalnym. W Oxfordzie możliwe pokoje 4-6 osobowe.

Wyżywienie: W hotelach po drodze śniadanie kontynentalne. Dwie obiadokolacje. Reszta wyżywienia we własnym zakresie. Można wziąć produkty z Polski lub kupować na miejscu. Wariant luksusowy – korzystanie z barów i restauracji.

Przejazd: Komfortowym autokarem wyposażonym w WC, video, barek i klimatyzację. Jedziemy przez Niemcy, Holandię i Belgię.

Program: Zwiedzanie Anglii i Szkocji jak w opisie powyżej. Oprócz tego wycieczki piesze, relaks na basenie, tańce szkockie, poznawanie tradycji i historii Szkocji.

Cena: kalkulacja na życzenie klienta od osoby obejmuje: przejazd, 14 noclegów, wszystkie wycieczki, posiłki jak wyżej, bilety wstępu w Szkocji i Anglii. W Londynie bilety do Tower i Gabinetu Figur Woskowych. Ubezpieczenie KL i NNW i opiekę pilota.